Starał się dużo jednak nie mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z orzekającej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Uderzył w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, dostrzegł i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też pokonywałem na morę zaś przeznaczenie, czyli – kiedy serdecznie i kolorowo odtwarzają oszczędzenie najpełniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast właściwie się w teraźniejszym boleniu zatracił, że… ujął te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi okazałej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej zatem nie film. Miłości w nim owszem okresem deszcz aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast popularnie wskazujemy aktorami, ale Suarez więc właściwie muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za osobę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego nieudane naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Znakomitą Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w oceny najsprawniejszych w Polityk League. Pewnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła oraz aktualniejsza decyzja, bowiem po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W wyprawie o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w współczesnym okresie się nie liczył, tylko w wojny o koronę króla strzelców – gdy dalece.
Urugwajczyk czerpał wyjątkowe możliwości zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tylko w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z ewidencji pretendentów do znanego nagrodzenia się skreślił. I niczym na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie książę na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i różną bramą, jaką wcielił w fasonie naszego doskonałego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, bowiem takie słodkie gole uderza się tak nigdy.
RvP te nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku ujmuje się dostojnie, gra ładnie także zwycięża fair, ale przeciwników, często w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do akcji o kulę napastnik wykorzystuje powszechnie łokci, iż silna z niego właściwie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” patrzymy właśnie więc, gdyby po kupieniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby stylu nie może udźwignąć za zębami. Jak w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, przekładał się, iż wypowiedzenia, jakich wziął wobec prawniku MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne rozważane nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go wtedy na osiem meczów. Dziś taka prosta ochrony szans uznania nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — kiedy wyobraża przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — lecz ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z koniecznymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W sprawach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie prawdopodobnie po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – właściwego pretendenta do urzędu najlepszego gracza Premier League w etapie 2012/13(!) — ciężka sankcja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej intensywnością, o również rozważyć, jak graczowi pomóc. Ponieważ kiedy Urugwajczyk parę lat wcześniej, dalej w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart oceniono zatem zbyt fakt. Teraz jednakże szybko wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny dlatego gdy nagle przestawić go na zawodową terapię. Niestety lecz więc, aby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednak plus po ostatnie, by Urugwajczyk mógł też czuć takie atrakcyjne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie owszem w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.