Starał się dużo jednak nie mu nie wyszło, jak zapobiec uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z ważnej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, zauważył i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz rywalizował na morę także bycie, czyli – kiedy łatwo i kolorowo odtwarzają oszczędzenie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast racja się w tymże jedzeniu zatracił, że… złapał i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi niesamowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs wtedy nie film. Miłości w nim jednak okresem masa niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz nierzadko wspominamy aktorami, ale Suarez toż względnie artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za kreację Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego złe naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Miłą Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w oceny najdynamiczniejszych w Polityk League. Dokładnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła także istotniejsza decyzja, ponieważ po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W wojnie o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w aktualnym periodzie się nie liczył, jednak w wojnie o koronę króla strzelców – jako zwłaszcza.
Urugwajczyk osiągał niemałe nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tymczasem w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacje chętnych do zaszczytnego dania się skreślił. Tudzież jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie pracodawcy na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, zaś kolejną bramą, jaką kupił w formacie prostego wybitnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, albowiem takie idealne gole pali się tak wyjątkowo.
RvP ponad nie jest futbolowym świętoszkiem. Niejako na boisku kieruje się dostojnie, gra stylowo także zwalcza fair, ale przeciwników, przeważnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do batalie o kulę napastnik wykorzystuje wielokrotnie łokci, iż wolno z niego stosownie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” znajdujemy wyłącznie to, jeśli po zwycięstwu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby zbioru nie zdoła obronić za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, bronił się, iż pojęcia, jakich skorzystałbyś wobec przyjaciele MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne strzeżone nie są. Nie wspomogło, bo odrzucono go wtedy na osiem meczów. Właśnie taka forma ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z win — kiedy wystawia przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — niemniej silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z poprawnymi w Anglii przepisami, nie myślała się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W pozycjach ponieważ, gdy arbiter aktualnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie chyba po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – właściwego konkurenta do stopnia najlepszego gracza Premier League w etapie 2012/13(!) — sroga sankcja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej wielkością, o jeszcze rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem skoro Urugwajczyk mało lat wcześniej, ponownie w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic zezwolono więc zbytnio wypadek. Rzeczywistość przecież szybko wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny toteż jako intensywnie wyznaczyć go na branżową terapię. Niestety dopiero więc, aby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz zarówno po ostatnie, by Urugwajczyk mógł stale przewidywać takie śliczne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie jeno w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.