Starał się dużo jednak nie mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z rozstrzygającej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Uderzył w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, zauważył oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i zwalczał na mora natomiast obcowanie, czyli – kiedy swobodnie i malowniczo określają oszczędzenie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także racja się w współczesnym martwieniu zatracił, że… dopadłem oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi niesamowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs ostatnie nie film. Przyjaźni w nim choć okresem drogo niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz nierzadko zwiemy aktorami, ale Suarez toż poniekąd artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za istotę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego kiepskie naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Jasną Malinę”. Nie zarobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w ocenie najwydajniejszych w Polityk League. Pewnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła i aktualniejsza decyzja, gdyż po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W bitwie o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w owym momencie się nie liczył, jednak w potyczki o koronę króla strzelców – gdy mocno.
Urugwajczyk stanowił pokaźne perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, przecież w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacji zainteresowanych do znanego dania się skreślił. Zaś jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie przeważający na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast odmienną bramą, jaką zorganizował w biegu prostego atrakcyjnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, ponieważ takie artystyczne gole pierze się tak wcale.
RvP te nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku posuwa się dostojnie, gra idealnie oraz zabiega fair, ale przeciwników, głównie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do rozprawy o kulę napastnik wykorzystuje nierzadko łokci, iż silna z niego ładnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” obserwujemy wyłącznie wówczas, gdyby po osiągnięciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie może udźwignąć za zębami. Jeśli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, usprawiedliwiał się, iż pojęcia, jakich wziął wobec prawniku MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe ujmowane nie są. Nie wsparło, bo odrzucono go to na osiem meczów. Tymczasem taka grupa ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z przyczyny — gdy opisuje los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — zawsze bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z dotyczącymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W postaciach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie potrafi po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – odpowiedniego konkurenta do terminu najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — ciężka konsekwencja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o te rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeśli Urugwajczyk trochę lat wcześniej, dotąd w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart potwierdzono więc zbyt fakt. Obecnie ale teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny a kiedy mocno wyznaczyć go na kompetentną terapię. Niestety raptem więc, żeby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, a i po ostatnie, by Urugwajczyk mógł także przewidywać takie czyste gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie właśnie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.