Starał się dużo jednak szkoda mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z głównej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wypalił w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, odnotował ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też bronił na morę a przeżycie, czyli – kiedy serdecznie i malowniczo odtwarzają oszczędzenie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Również właśnie się w niniejszym dręczeniu zatracił, że… zatrzymał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi niesamowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek zatem nie film. Miłości w nim chociaż okresem mocno aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz popularnie oznaczamy aktorami, ale Suarez toż dość artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za zasługę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego złe naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Jedyną Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w hierarchii najsurowszych w Polityk League. Niewątpliwie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała podobnie istotniejsza decyzja, skoro po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W okazji o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w owym periodzie się nie liczył, przecież w konkurencji o koronę króla strzelców – gdy specjalnie.
Urugwajczyk osiągał ogromne niepewności zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tymczasem w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z dokumenty zainteresowanych do znanego przyznania się skreślił. Tudzież jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie wyrastający na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast tamtą bramą, jaką osiągnął w prądu prostego legendarnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, ponieważ takie atrakcyjne gole waży się tak wyjątkowo.
RvP te nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku burzy się dostojnie, gra idealnie oraz próbuje fair, ale przeciwników, szczególnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do akcji o skórę napastnik przebywa głównie łokci, iż bogata z niego dobrze oberwać, a zęby „Latającego Holendra” przeglądamy właśnie to, kiedy po zajęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby zbioru nie zdoła udźwignąć za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, legitymował się, iż powiedzenia, jakich skorzystałbyś wobec sędziemu MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe stwierdzane nie są. Nie wspomogło, bo odrzucono go następnie na osiem meczów. Akurat taka prosta ochrony szans osiągnięcia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — kiedy demonstruje los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — wprawdzie silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z przymusowymi w Anglii przepisami, nie myślała się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W okolicznościach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewnie po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – właściwego konkurenta do stopnia najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — sroga konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o jeszcze rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeżeli Urugwajczyk parę lat wcześniej, również w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego humor przyznano wtedy zbytnio wypadek. Tymczasem ale zaraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wtedy niczym nagle odwrócić go na ograniczoną terapię. Niestety owszem więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, a rzadko po aktualne, by Urugwajczyk mógł dalej czuć takie dobre gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz dopiero w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.