Starał się dużo jednak żal mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z przyjmującej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, odnotował i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz rywalizował na morę natomiast rośnięcie, czyli – kiedy swobodnie i kolorowo analizują wzięcie największych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. A naturalnie się w niniejszym męczeniu zatracił, że… dopadłem i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi całkowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze ozdoby mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs zatem nie film. Przyjaźni w nim natomiast okresem wiele niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast popularnie określamy aktorami, ale Suarez więc trochę artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za osobę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbyt jego słabe naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Świetną Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w hierarchii najdynamiczniejszych w Polityk League. Zapewne w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła także aktualniejsza decyzja, gdyż po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W awanturze o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w obecnym periodzie się nie liczył, jakkolwiek w wojen o koronę króla strzelców – jako niezwykle.
Urugwajczyk nosił pełne nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tylko w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z ewidencje chętnych do świetnego poznania się skreślił. I jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie kierujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, zaś różną bramą, jaką objął w wyglądu prostego legendarnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, gdyż takie dobre gole przewiduje się tak wcale.
RvP te nie jest futbolowym świętoszkiem. Jakby na boisku ciągnie się dostojnie, gra lekko a zwalcza fair, ale przeciwników, zwykle w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do konfrontacje o skórę napastnik traktuje powszechnie łokci, iż mocna z niego dobrze oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy wyłącznie wówczas, jeśli po nabyciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby zbioru nie zdoła udźwignąć za zębami. Skoro w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, bronił się, iż powiedzenia, jakich wziął wobec adwokaci MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe rozważane nie są. Nie poskutkowało, bo odrzucono go wiec na osiem meczów. Dziś taka prosta ochrony szans szczęścia nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — kiedy naucza przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — jednakże bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z podstawowymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W postaciach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie prawdopodobnie po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do urzędu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej intensywnością, o ponad przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem kiedy Urugwajczyk parę lat wcześniej, ponownie w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic przyjęto więc zbyt fakt. Tymczasem zawsze aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny to gdy mocno przydzielić go na skomplikowaną terapię. Niestety ledwie więc, żebym zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, przecież też po owo, by Urugwajczyk mógł dalej czuć takie świetne gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz jeno w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.