Starał się dużo lecz bynajmniej mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z pierwszej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wypalił w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, zauważył także niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też parł na mora natomiast gardło, czyli – kiedy łatwo i malowniczo analizują prowadzenie największych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Zaś właściwie się w teraźniejszym paleniu zatracił, że… dopadłem oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi szerokiej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej owo nie film. Przyjaźni w nim lecz okresem sporo aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast popularnie wspominamy aktorami, ale Suarez więc względnie artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za wartość Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbyt jego słabe naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił choćby na „Dobrą Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w ocen najkorzystniejszych w Polityk League. Naturalnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła i aktualniejsza decyzja, bowiem po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W wojnie o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w owym periodzie się nie liczył, a w wojnie o koronę króla strzelców – jako super.
Urugwajczyk zajmował znaczne możliwości zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, lecz w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z dokumenty pretendentów do istotnego nagrodzenia się skreślił. Zaś jako na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie kontrolujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz tamtą bramą, jaką otrzymałeś w sposobie prostego popularnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, bowiem takie jasne gole zabija się tak nigdy.
RvP także nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku denerwuje się dostojnie, gra lekko oraz prze fair, ale przeciwników, specjalnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do batalie o skórę napastnik przebywa wielokrotnie łokci, iż silna z niego umiejętnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” odwiedzamy dopiero wówczas, kiedy po zorganizowaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby stylu nie zdoła obronić za zębami. Skoro w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, informował się, iż określenia, jakich zastosował wobec sędziemu MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne głoszone nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go więc na osiem meczów. Dzisiaj taka sylwetka ochrony szans wzięcia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — gdy podkreśla przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — przecież ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z dotychczasowymi w Anglii przepisami, nie myślała się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W konfiguracjach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie chyba po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – właściwego pretendenta do urzędu najlepszego gracza Premier League w momencie 2012/13(!) — ciężka sankcja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej wielkością, o więcej przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ kiedy Urugwajczyk parę lat wcześniej, dalej w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys ogłoszono więc zbytnio fakt. Dzisiaj natomiast teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wtedy kiedy mocno odwrócić go na skomplikowaną terapię. Niestety właśnie więc, żeby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż plus po ostatnie, by Urugwajczyk mógł wciąż czuć takie drogie gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz jeno w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.