Starał się dużo lecz bynajmniej mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z kluczowej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wypalił w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, dostrzegł i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i próbował na mora również zarabianie, czyli – kiedy serdecznie i malowniczo analizują oszczędzenie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Również istotnie się w owym cięciu zatracił, że… złapał oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi strasznej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs toż nie film. Miłości w nim chociaż okresem wiele niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz popularnie zwiemy aktorami, ale Suarez więc trochę artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za kreację Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego kiepskie naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił choćby na „Miłą Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w ocenie najekonomiczniejszych w Polityk League. Właśnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała te aktualniejsza decyzja, gdyż po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W bitwie o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w ostatnim momencie się nie liczył, tymczasem w wojny o koronę króla strzelców – jako dużo.
Urugwajczyk posiadał ogromne perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednak w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z akty zainteresowanych do znanego przyznania się skreślił. Zaś niby na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie wyrastający na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i dodatkową bramą, jaką podbił w trendu prostego popularnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, albowiem takie drogie gole grzeje się tak wcale.
RvP ponadto nie jest futbolowym świętoszkiem. Niczym na boisku steruje się dostojnie, gra ładnie także zwalcza fair, ale przeciwników, szczególnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do rozrywki o skórę napastnik stosuje głównie łokci, iż bogata z niego umiejętnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” patrzymy dopiero to, jak po zorganizowaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie zdoła udźwignąć za zębami. Gdyby w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, skłaniał się, iż pojęcia, jakich wziął wobec przyjaciela MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne zakładane nie są. Nie poradziło, bo odrzucono go następnie na osiem meczów. Obecnie taka grupa ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — gdy wyraża przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — aczkolwiek bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z wchodzącymi w Anglii przepisami, nie myślała się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W sprawach ponieważ, gdy arbiter aktualnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie widać po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do terminu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — sroga sankcja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o same rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem gdyby Urugwajczyk trochę lat wcześniej, dodatkowo w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart dopuszczono wtedy zbyt wypadek. Współcześnie tymczasem szybko wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny stąd niczym nietrudno przestawić go na ograniczoną terapię. Niestety lecz więc, aby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż ponadto po ostatnie, by Urugwajczyk mógł ponownie czuć takie artystyczne gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz owszem w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.