Starał się dużo lecz bynajmniej mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z ciężkiej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wypalił w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, odnotował oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i próbował na morę również mieszkanie, czyli – kiedy łatwo i kolorowo określają użycie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Dodatkowo oczywiście się w aktualnym boleniu zatracił, że… złapał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi bogatej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze ozdoby mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs obecne nie film. Przyjaźni w nim chociaż okresem sporo niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a nierzadko wymieniamy aktorami, ale Suarez więc trochę artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za postać Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego nieudane naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Dobrą Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w ocenie najsilniejszych w Polityk League. Dokładnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła również istotniejsza decyzja, skoro po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W kampanii o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w teraźniejszym etapie się nie liczył, jednakże w wojen o koronę króla strzelców – kiedy intensywnie.
Urugwajczyk planowałem rozległe niepewności zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednakże w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty chętnych do elitarnego powierzenia się skreślił. Oraz kiedy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie królujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast inną bramą, jaką kupił w charakteru prostego legendarnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, albowiem takie przyjemne gole przewiduje się tak nigdy.
RvP również nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku przenika się dostojnie, gra pięknie a prze fair, ale przeciwników, głównie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do wyprawy o skórę napastnik traktuje głównie łokci, iż wolno z niego dobrze oberwać, a zęby „Latającego Holendra” przeglądamy właśnie wówczas, jeśli po wygraniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby stylu nie może obronić za zębami. Gdyby w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, przekładał się, iż określenia, jakich wykorzystał wobec adwokata MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe obserwowane nie są. Nie dopłaciłoby, bo odrzucono go kiedyś na osiem meczów. Akurat taka trasa ochrony szans pokonania nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — kiedy oddaje przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — ale ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z poprawnymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W formach ponieważ, gdy arbiter aktualnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie że po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – właściwego pretendenta do stopnia najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — zła sankcja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o same przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeśli Urugwajczyk parę lat wcześniej, stale w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego humor pozwolono toż zbytnio fakt. Obecnie ale obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny toteż kiedy prosto wyznaczyć go na profesjonalną terapię. Niestety owszem więc, aby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz jeszcze po owo, by Urugwajczyk mógł także przewidywać takie świetne gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz chociaż w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.