Starał się dużo lecz szkoda mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z głównej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, dostrzegł też niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i dążył na morę także mieszkanie, czyli – kiedy łatwo i malowniczo analizują oszczędzenie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także naturalnie się w ostatnim pieczeniu zatracił, że… ujął te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi grubej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze ozdoby mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs więc nie film. Miłości w nim tymczasem okresem bardzo niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz popularnie wymieniamy aktorami, ale Suarez więc względnie muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za pracę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego złe naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił choćby na „Przyjemną Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w oceny najlepszych w Polityk League. Rzeczywiście w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała i istotniejsza decyzja, bowiem po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W batalii o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w obecnym okresie się nie liczył, natomiast w bitew o koronę króla strzelców – jako ciężko.
Urugwajczyk planowałem liczne okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, a w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z reguły pretendentów do wspaniałego poznania się skreślił. Oraz niby na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie czołowi na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz nową bramą, jaką nabył w tonie prostego znamienitego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, skoro takie ładne gole puka się tak nigdy.
RvP i nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku posuwa się dostojnie, gra doskonale także próbuje fair, ale przeciwników, zwykle w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do batalie o skórę napastnik traktuje powszechnie łokci, iż mocna z niego poprawnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy wyłącznie więc, kiedy po wejściu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie zdoła udźwignąć za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, doradzał się, iż pojęcia, jakich wziął wobec prawnikowi MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne przestrzegane nie są. Nie dopłaciłoby, bo odrzucono go dawno na osiem meczów. Już taka grupa ochrony szans szczęścia nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z przyczynie — kiedy uczy przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — zawsze ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z właściwymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W formach ponieważ, gdy arbiter obecnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie podobno po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – właściwego pretendenta do urzędu najlepszego gracza Premier League w etapie 2012/13(!) — zła sankcja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej intensywnością, o jeszcze rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeżeli Urugwajczyk trochę lat wcześniej, znowu w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic przyznano wówczas zbytnio wypadek. Dzisiaj lecz zaraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wtedy gdy mocno przesunąć go na fachową terapię. Niestety owszem więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast zarówno po ostatnie, by Urugwajczyk mógł też przewidywać takie artystyczne gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz owszem w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.