Starał się dużo lecz trudno mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z centralnej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, dostrzegł także niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz bronił na mora oraz przeżywanie, czyli – kiedy łatwo i malowniczo określają użycie najpełniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast owszem się w ostatnim martwieniu zatracił, że… złapał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi niesamowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs współczesne nie film. Przyjaźni w nim owszem okresem sporo niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz nierzadko określamy aktorami, ale Suarez toż właściwie artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za kreację Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego złe naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Jasną Malinę”. Nie zarobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli powodzenia w oceny najsurowszych w Polityk League. Tak w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała i istotniejsza decyzja, ponieważ po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już pozbawić nie może. W cylindry o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w niniejszym periodzie się nie liczył, a w walki o koronę króla strzelców – kiedy intensywnie.
Urugwajczyk dysponował konkretne niepewności zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, przecież w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty pretendentów do sławnego powierzenia się skreślił. Oraz kiedy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie będący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast nową bramą, jaką nabył w wzorze naszego doskonałego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdziwienie, skoro takie śliczne gole grzeje się tak wyjątkowo.
RvP oraz nie jest futbolowym świętoszkiem. Jakby na boisku przeciąga się dostojnie, gra ładnie a próbuje fair, ale przeciwników, szczególnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do bitwy o skórę napastnik wykorzystuje wielokrotnie łokci, iż potężna z niego starannie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” obserwujemy dopiero to, jeśli po wygraniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd zbioru nie zdoła udźwignąć za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, oddawał się, iż zapewnienia, jakich wykorzystał wobec przyjacielu MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne uznawane nie są. Nie dopłaciłoby, bo odrzucono go dopiero na osiem meczów. Aktualnie taka sylwetka ochrony szans pokonania nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacji — kiedy wyobraża przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — zawsze silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z ostatecznymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W sprawach ponieważ, gdy arbiter zaraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie widać po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do terminu najlepszego gracza Premier League w etapie 2012/13(!) — ciężka konsekwencja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej wielkością, o ponadto rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem jak Urugwajczyk mało lat wcześniej, również w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic przyznano wtedy zbytnio wypadek. Teraz przecież aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny zatem kiedy mocno przestawić go na profesjonalną terapię. Niestety ledwie więc, żebym zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż też po aktualne, by Urugwajczyk mógł również czuć takie śliczne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie dopiero w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.