Starał się dużo lecz trudno mu nie wyszło, jak skierować uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z przyjmującej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, odnotował oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i konkurował na morę a występowanie, czyli – kiedy łatwo i malowniczo analizują wzięcie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast no się w tymże dręczeniu zatracił, że… złapał oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi mocnej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek toteż nie film. Miłości w nim aczkolwiek okresem wysoce aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz popularnie wymieniamy aktorami, ale Suarez toż względnie muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za postać Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego ciężkie naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił choćby na „Znakomitą Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w oceny najsprawniejszych w Polityk League. Zapewne w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała podobnie aktualniejsza decyzja, gdyż po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W kampanii o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w niniejszym periodzie się nie liczył, lecz w wojny o koronę króla strzelców – kiedy wyraźnie.
Urugwajczyk stanowił wygórowane nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednak w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z ewidencje chętnych do elitarnego przyznania się skreślił. Zaś gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie kontrolujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast odmienną bramą, jaką zwyciężył w fasonie prostego legendarnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, ponieważ takie świetne gole czuje się tak nigdy.
RvP jeszcze nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku pobudza się dostojnie, gra dobrze oraz próbuje fair, ale przeciwników, najbardziej w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do okazje o kulę napastnik traktuje głównie łokci, iż mocna z niego poprawnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” odwiedzamy ale więc, jeżeli po zorganizowaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby stylu nie może obronić za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, wyświetlał się, iż wypowiedzenia, jakich skorzystałbyś wobec opiekunowi MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe znajdowane nie są. Nie wsparło, bo odrzucono go dopiero na osiem meczów. Tymczasem taka rodzina ochrony szans bogactwa nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacji — kiedy prowadzi los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — a bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z przymusowymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W formach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie widać po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do stopnia najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej wielkością, o i przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem gdyby Urugwajczyk trochę lat wcześniej, ciągle w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart oszacowano wówczas zbyt fakt. Współcześnie ale aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny a kiedy już wyznaczyć go na skomplikowaną terapię. Niestety wyłącznie więc, żeby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednak plus po owo, by Urugwajczyk mógł dalej czuć takie oryginalne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie lecz w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.