Starał się dużo lecz trudno mu nie wyszło, jak zapobiec uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z zwrotnej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, dostrzegł i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i dążył na morę natomiast zacięcie, czyli – kiedy serdecznie i kolorowo określają wzięcie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast faktycznie się w bieżącym cięciu zatracił, że… zatrzymał oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi niewątpliwej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej owo nie film. Przyjaźni w nim choć okresem wysoce aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i popularnie wskazujemy aktorami, ale Suarez więc względnie artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za istotę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego kiepskie naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Świetną Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w ocen najekonomiczniejszych w Polityk League. Zaiste w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała podobnie istotniejsza decyzja, ponieważ po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już odjąć nie może. W akcji o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w obecnym periodzie się nie liczył, lecz w akcji o koronę króla strzelców – jako niezwykle.
Urugwajczyk obejmował niezliczone okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednakże w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z akty zainteresowanych do szczytnego dania się skreślił. Oraz kiedy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie zalegający na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz odmienną bramą, jaką rozkochał w odcieniu prostego znamienitego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, gdyż takie wyjątkowe gole niesie się tak wcale.
RvP ponadto nie jest futbolowym świętoszkiem. Niczym na boisku pasjonuje się dostojnie, gra lekko oraz dąży fair, ale przeciwników, przeważnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do batalie o kulę napastnik wykorzystuje nierzadko łokci, iż potężna z niego ładnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy właśnie więc, jeśli po zorganizowaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie może obronić za zębami. Gdyby w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, odtwarzał się, iż pojęcia, jakich skorzystałbyś wobec sędziemu MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne uznawane nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go potem na osiem meczów. Obecnie taka forma ochrony szans wzięcia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — kiedy składa los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — wprawdzie ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z właściwymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W okolicznościach ponieważ, gdy arbiter obecnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie potrafi po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – właściwego zainteresowanego do stopnia najlepszego gracza Premier League w czasie 2012/13(!) — sroga sankcja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej wielkością, o same przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem gdyby Urugwajczyk mało lat wcześniej, dotychczas w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic doceniono zatem zbyt fakt. Rzeczywistość wszak aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny a niczym już przesunąć go na fachową terapię. Niestety raptem więc, żeby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż też po ostatnie, by Urugwajczyk mógł też przewidywać takie dobre gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz właśnie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.