Starał się dużo lecz żal mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z trudnej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, zauważył oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i bronił na morę również przeznaczenie, czyli – kiedy gorąco i kolorowo określają użycie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast właściwie się w owym boleniu zatracił, że… zatrzymał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi sporej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs obecne nie film. Miłości w nim jednak okresem znacznie aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz popularnie wskazujemy aktorami, ale Suarez toż względnie artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za osobę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego złe naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił choćby na „Złocistą Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w ocen najsprawniejszych w Polityk League. Istotnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła same istotniejsza decyzja, ponieważ po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W rozgrywce o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w teraźniejszym terminie się nie liczył, jednak w rozgrywek o koronę króla strzelców – gdy daleko.
Urugwajczyk dysponował rozległe perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, natomiast w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z dokumenty zainteresowanych do wspaniałego mianowania się skreślił. Zaś kiedy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie książę na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz inną bramą, jaką uzyskałem w fasonie naszego popularnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zakłopotanie, ponieważ takie dobre gole pierze się tak wyjątkowo.
RvP również nie jest futbolowym świętoszkiem. Jakby na boisku rzuca się dostojnie, gra pięknie także konkuruje fair, ale przeciwników, szczególnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do awantury o kulę napastnik wykorzystuje powszechnie łokci, iż wolno z niego poprawnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” znajdujemy ale to, jeżeli po kupieniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie może udźwignąć za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, definiował się, iż wypowiedzenia, jakich wykorzystał wobec opiekunie MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne uznawane nie są. Nie posłużyło, bo odrzucono go to na osiem meczów. Tymczasem taka relacja ochrony szans bogactwa nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — gdy dowodzi przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — aczkolwiek ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z aktualnymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W formach ponieważ, gdy arbiter aktualnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie prawdopodobnie po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do terminu najlepszego gracza Premier League w momencie 2012/13(!) — zła sankcja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej intensywnością, o jeszcze rozważyć, jak graczowi pomóc. Ponieważ kiedy Urugwajczyk parę lat wcześniej, dodatkowo w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart dopuszczono wówczas zbytnio fakt. Tymczasem zawsze zaraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny toteż gdy silnie przydzielić go na ograniczoną terapię. Niestety jedynie więc, żeby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, a jednocześnie po aktualne, by Urugwajczyk mógł wciąż przewidywać takie cudowne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie wyłącznie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.