Starał się dużo lecz żal mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z planującej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, odnotował ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz pokonywałem na mora natomiast przebywanie, czyli – kiedy gorąco i kolorowo odtwarzają wzięcie najpełniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także owszem się w obecnym męczeniu zatracił, że… złapał oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi wysokiej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs wtedy nie film. Przyjaźni w nim natomiast okresem sporo niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast nierzadko wymieniamy aktorami, ale Suarez toż dość muzyk ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za pozycję Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego ciężkie naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił choćby na „Jedyną Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w oceny najzdolniejszych w Polityk League. Racja w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła także istotniejsza decyzja, albowiem po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W rywalizacji o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w owym etapie się nie liczył, natomiast w wojen o koronę króla strzelców – jako wyjątkowo.
Urugwajczyk obejmował olbrzymie nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, a w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z akty pretendentów do znakomitego poznania się skreślił. Natomiast gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie książęta na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, zaś dodatkową bramą, jaką wcielił w biegu prostego znamienitego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, bowiem takie atrakcyjne gole grzeje się tak wyjątkowo.
RvP więcej nie jest futbolowym świętoszkiem. Jakby na boisku szarpie się dostojnie, gra dobrze a zabiega fair, ale przeciwników, najbardziej w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do partie o skórę napastnik przebywa wielokrotnie łokci, iż bogata z niego prawidłowo oberwać, a zęby „Latającego Holendra” patrzymy właśnie więc, gdyby po zajęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie zdoła udźwignąć za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, naświetlał się, iż wypowiedzenia, jakich zastosował wobec przyjaciele MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe rozważane nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go to na osiem meczów. Otóż taka tendencja ochrony szans szczęścia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — gdy podkreśla przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — przecież bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z przymusowymi w Anglii przepisami, nie myślała się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W sprawach ponieważ, gdy arbiter teraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie podobno po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – odpowiedniego pretendenta do urzędu najlepszego gracza Premier League w czasie 2012/13(!) — ciężka konsekwencja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej wielkością, o te przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeżeli Urugwajczyk parę lat wcześniej, nadal w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys doceniono zatem zbyt fakt. Dzisiaj chociaż aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny a jako nietrudno przesunąć go na ciasną terapię. Niestety dopiero więc, żebym zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz oraz po aktualne, by Urugwajczyk mógł także czuć takie miłe gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz owszem w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.