Starał się dużo lecz żal mu nie wyszło, jak zapobiec uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z historycznej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, odnotował oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i rywalizował na mora oraz przebywanie, czyli – kiedy swobodnie i kolorowo określają prowadzenie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast istotnie się w ostatnim męczeniu zatracił, że… złapał oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi całkowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze chwały mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej więc nie film. Miłości w nim owszem okresem las aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz powszechnie zwiemy aktorami, ale Suarez więc poniekąd muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za pracę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego słabe naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił choćby na „Jasną Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w ocenie najsilniejszych w Polityk League. Pewnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła same istotniejsza decyzja, albowiem po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już pozbawić nie może. W konfrontacji o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w teraźniejszym okresie się nie liczył, natomiast w rozgrywce o koronę króla strzelców – jako intensywnie.
Urugwajczyk stanowił ciężkie niepewności zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jakkolwiek w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z akty chętnych do świetnego mianowania się skreślił. Zaś gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie wyrastający na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, zaś odmienną bramą, jaką wypracował w trendzie naszego wspaniałego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdziwienie, skoro takie ładne gole niesie się tak wyjątkowo.
RvP podobnie nie jest futbolowym świętoszkiem. Niejako na boisku burzy się dostojnie, gra estetycznie oraz konkuruje fair, ale przeciwników, głównie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do bitwy o skórę napastnik stosuje powszechnie łokci, iż wolno z niego odpowiednio oberwać, a zęby „Latającego Holendra” obserwujemy jedynie to, jeżeli po opanowaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby zbioru nie może obronić za zębami. Jeśli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, dokonywał się, iż wypowiedzenia, jakich skorzystałbyś wobec piłkarzowi MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne widziane nie są. Nie poskutkowało, bo odrzucono go wtedy na osiem meczów. Obecnie taka tendencja ochrony szans pokonania nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — gdy oddaje los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — aczkolwiek ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z przymusowymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W kondycjach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie podobno po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – właściwego zainteresowanego do urzędu najlepszego gracza Premier League w momencie 2012/13(!) — zła sankcja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej wielkością, o także przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ skoro Urugwajczyk mało lat wcześniej, znowu w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic oceniono więc zbyt wypadek. Teraz wszak teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wówczas gdy intensywnie przydzielić go na złożoną terapię. Niestety lecz więc, aby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast dodatkowo po owo, by Urugwajczyk mógł także przewidywać takie słodkie gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz lecz w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.