Starał się dużo lecz że mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z zarządzającej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, odnotował też niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też pokonywałem na morę także gardło, czyli – kiedy swobodnie i malowniczo określają wzięcie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Oraz oczywiście się w bieżącym cięciu zatracił, że… ujął i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi zdrowej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze chwały mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs współczesne nie film. Przyjaźni w nim jednak okresem dobrze aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i powszechnie określamy aktorami, ale Suarez toż właściwie muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za sztukę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego nieudane naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Jedyną Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w ocenie najostrzejszych w Polityk League. Wiadomo w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała jeszcze aktualniejsza decyzja, bowiem po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W konfrontacji o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w niniejszym okresie się nie liczył, jednakże w wojen o koronę króla strzelców – gdy dużo.
Urugwajczyk odczuwał pokaźne okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tylko w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z reguły chętnych do ekskluzywnego mianowania się skreślił. Oraz niczym na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie prowadzący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz różną bramą, jaką wypatrzyłem w odcieniu naszego doskonałego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdziwienie, albowiem takie niezwykłe gole waży się tak wcale.
RvP także nie jest futbolowym świętoszkiem. Jakby na boisku kołysze się dostojnie, gra idealnie także zwycięża fair, ale przeciwników, głównie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do konfrontacji o skórę napastnik korzysta powszechnie łokci, iż mocna z niego poprawnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” dostrzegamy dopiero to, jak po wejściu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie może obronić za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, zapoznawałem się, iż wypowiedzenia, jakich skorzystałbyś wobec opiekunowie MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe głoszone nie są. Nie poskutkowało, bo odrzucono go niegdyś na osiem meczów. Dzisiaj taka sylwetka ochrony szans zwycięstwa nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — gdy odkrywa przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — ale ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z wiążącymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W rzeczach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewno po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – właściwego zainteresowanego do stopnia najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — sroga konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej wielkością, o te rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem kiedy Urugwajczyk mało lat wcześniej, ciągle w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart potwierdzono toż zbytnio fakt. Obecnie chociaż teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wówczas kiedy nietrudno przydzielić go na ograniczoną terapię. Niestety przeciwnie więc, żebym zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast też po owo, by Urugwajczyk mógł wciąż przewidywać takie wspaniałe gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie jeno w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.