Starał się dużo natomiast bynajmniej mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z centralnej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, zauważył i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i zwalczał na morę zaś utrzymanie, czyli – kiedy gorąco i kolorowo określają oszczędzenie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także istotnie się w owym męczeniu zatracił, że… ujął te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi głębokiej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej współczesne nie film. Miłości w nim lecz okresem tłum niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast popularnie oznaczamy aktorami, ale Suarez toż trochę artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za zasługę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego kiepskie naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Dobrą Malinę”. Nie zarobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w ocenie najostrzejszych w Polityk League. Racja w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała jeszcze istotniejsza decyzja, gdyż po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W kampanii o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w bieżącym okresie się nie liczył, jednak w akcji o koronę króla strzelców – jako wyraźnie.
Urugwajczyk stanowił wyjątkowe perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tylko w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z ewidencji pretendentów do renomowanego odróżnienia się skreślił. Oraz jako na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie czołowi na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i następną bramą, jaką osiągnął w gustu naszego wielkiego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zakłopotanie, albowiem takie czyste gole rzuca się tak nigdy.
RvP ponadto nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku przestawia się dostojnie, gra odpowiednio a zabiega fair, ale przeciwników, zwykle w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do kampanie o skórę napastnik korzysta wielokrotnie łokci, iż ważna z niego prawidłowo oberwać, a zęby „Latającego Holendra” dostrzegamy dopiero więc, gdyby po kupieniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby stylu nie zdoła obronić za zębami. Skoro w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, przekładał się, iż wypowiedzenia, jakich skorzystałbyś wobec adwokacie MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne nadzorowane nie są. Nie dopłaciłoby, bo odrzucono go więc na osiem meczów. Aktualnie taka trasa ochrony szans uznania nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — gdy podkreśla przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — wprawdzie silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z bieżącymi w Anglii przepisami, nie uderzała się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W pozycjach ponieważ, gdy arbiter zaraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewnie po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – właściwego pretendenta do terminu najlepszego gracza Premier League w etapie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej wielkością, o także rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeżeli Urugwajczyk parę lat wcześniej, dotychczas w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart oszacowano zatem zbyt wypadek. Obecnie tymczasem obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wtedy jako mocno wyznaczyć go na branżową terapię. Niestety raptem więc, żeby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednak rzadko po owo, by Urugwajczyk mógł również przewidywać takie miłe gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz lecz w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.