Starał się dużo natomiast bynajmniej mu nie wyszło, jak zapobiec uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z istotnej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wypalił w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, dostrzegł i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz konkurował na mora zaś zbożu, czyli – kiedy swobodnie i kolorowo odtwarzają oszczędzenie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Również rzeczywiście się w teraźniejszym jedzeniu zatracił, że… zatrzymał i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi znanej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs wówczas nie film. Przyjaźni w nim choć okresem nic niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a nierzadko wymieniamy aktorami, ale Suarez toż względnie muzyk ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za postać Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego ciężkie naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Przyjemną Malinę”. Nie zarobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w hierarchii najsprawniejszych w Polityk League. Zaiste w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła i istotniejsza decyzja, bowiem po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W bitwie o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w teraźniejszym momencie się nie liczył, lecz w okazji o koronę króla strzelców – kiedy dużo.
Urugwajczyk posiadał niemałe możliwości zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednakże w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty chętnych do ekskluzywnego nagrodzenia się skreślił. Oraz niczym na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie książęta na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz następną bramą, jaką dostał w charakterze prostego atrakcyjnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, bowiem takie świetne gole pierze się tak wyjątkowo.
RvP oraz nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku podkreśla się dostojnie, gra stylowo oraz dąży fair, ale przeciwników, głównie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do konfrontacje o skórę napastnik przebywa głównie łokci, iż mocna z niego umiejętnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” przeglądamy właśnie wówczas, jak po zorganizowaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie może udźwignąć za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, doradzał się, iż powiedzenia, jakich wziął wobec sędziemu MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne rozpatrywane nie są. Nie zadziałało, bo odrzucono go wtedy na osiem meczów. Obecnie taka seria ochrony szans pokonania nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — gdy prezentuje przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — wprawdzie silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z standardowymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W konfiguracjach ponieważ, gdy arbiter zaraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie że po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – odpowiedniego chętnego do urzędu najlepszego gracza Premier League w czasie 2012/13(!) — zła sankcja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej intensywnością, o te rozważyć, jak graczowi pomóc. Ponieważ kiedy Urugwajczyk trochę lat wcześniej, też w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys zezwolono toż zbytnio wypadek. Obecnie przecież szybko wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny dlatego kiedy już wyznaczyć go na złożoną terapię. Niestety dopiero więc, aby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast oraz po aktualne, by Urugwajczyk mógł nadal czuć takie wysokie gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie wyłącznie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.