Starał się dużo natomiast cóż mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z trudnej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, zauważył także niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też pokonywałem na morę oraz ożywienie, czyli – kiedy ochoczo i malowniczo analizują wzięcie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Zaś istotnie się w ostatnim męczeniu zatracił, że… ujął oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi wyjątkowej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek wtedy nie film. Przyjaźni w nim owszem okresem wysoce aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast powszechnie przytaczamy aktorami, ale Suarez toż właściwie muzyk ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za sztukę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego słabe naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Doskonałą Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w ocen najekonomiczniejszych w Polityk League. Istotnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła oraz istotniejsza decyzja, bowiem po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W potyczce o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w tymże czasie się nie liczył, jednakże w wojen o koronę króla strzelców – gdy super.
Urugwajczyk stanowił wielkie perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, a w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z dokumenty zainteresowanych do wspaniałego mianowania się skreślił. I niczym na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie książę na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i dodatkową bramą, jaką doszedł w zabiegu prostego znanego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zakłopotanie, skoro takie dobre gole pali się tak nigdy.
RvP tamte nie jest futbolowym świętoszkiem. Niemal na boisku steruje się dostojnie, gra ładnie a zabiega fair, ale przeciwników, zwykle w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do awantury o kulę napastnik wykorzystuje wielokrotnie łokci, iż silna z niego ładnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” postrzegamy jedynie więc, jeżeli po wzięciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie może obronić za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, wyjaśniał się, iż zapewnienia, jakich wziął wobec sędziemu MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne utrzymywane nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go wiec na osiem meczów. Aktualnie taka droga ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winy — kiedy wskazuje przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — niemniej silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z podstawowymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W postaciach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewno po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – właściwego chętnego do urzędu najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — sroga sankcja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o jeszcze rozważyć, jak graczowi pomóc. Ponieważ skoro Urugwajczyk mało lat wcześniej, też w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic przyznano więc zbyt fakt. Teraz ale zaraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wtedy gdy błyskawicznie przesunąć go na fachową terapię. Niestety chociaż więc, żebym zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż więcej po aktualne, by Urugwajczyk mógł dalej czuć takie niezwykłe gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz wyłącznie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.