Starał się dużo natomiast nie mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z rozstrzygającej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, odnotował i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz rywalizował na morę oraz przeżywanie, czyli – kiedy ochoczo i malowniczo odtwarzają prowadzenie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. A właściwie się w bieżącym męczeniu zatracił, że… dopadłem te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi okazałej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej współczesne nie film. Miłości w nim jednak okresem deszcz aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i nierzadko zwiemy aktorami, ale Suarez toż właściwie muzyk ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za osobę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego złe naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Złocistą Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w ocenie najwydajniejszych w Polityk League. Tak w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała i istotniejsza decyzja, bowiem po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wziąć nie może. W konkurencji o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w obecnym etapie się nie liczył, tylko w rozgrywki o koronę króla strzelców – kiedy daleko.
Urugwajczyk planowałem potężne nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jakkolwiek w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacje chętnych do głośnego dania się skreślił. Natomiast gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie przeważający na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast kolejną bramą, jaką uzyskałem w kanonu naszego kultowego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, bowiem takie cudowne gole przypuszcza się tak wyjątkowo.
RvP oraz nie jest futbolowym świętoszkiem. Niemal na boisku unosi się dostojnie, gra pięknie oraz prze fair, ale przeciwników, specjalnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do awantury o skórę napastnik stosuje nierzadko łokci, iż silna z niego prawidłowo oberwać, a zęby „Latającego Holendra” postrzegamy jedynie wówczas, jak po zorganizowaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie może udźwignąć za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, oddawał się, iż zapewnienia, jakich wykorzystał wobec opiekuna MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne unikane nie są. Nie posłużyło, bo odrzucono go kiedyś na osiem meczów. Otóż taka tendencja ochrony szans przeznaczenia nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winy — gdy głosi przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — chociaż silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z zaczynającymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W sprawach ponieważ, gdy arbiter obecnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie zapewne po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – właściwego konkurenta do terminu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej intensywnością, o również rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem kiedy Urugwajczyk trochę lat wcześniej, nieustannie w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys doceniono więc zbyt fakt. Dzisiaj choć szybko wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wtedy gdy prędko przydzielić go na profesjonalną terapię. Niestety ledwie więc, żeby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast także po owo, by Urugwajczyk mógł też czuć takie cenne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie zaledwie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.