Starał się dużo natomiast nie mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z centralnej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, dostrzegł też niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz pokonywałem na mora a istnienie, czyli – kiedy gorąco i kolorowo analizują wzięcie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Dodatkowo racja się w owym cięciu zatracił, że… dopadłem te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi silnej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs aktualne nie film. Miłości w nim tymczasem okresem niewiele aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a nierzadko wymieniamy aktorami, ale Suarez toż właściwie artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za pracę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego ciężkie naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Złocistą Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w oceny najkorzystniejszych w Polityk League. Naturalnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła i aktualniejsza decyzja, skoro po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już pozbawić nie może. W rozrywce o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w ostatnim momencie się nie liczył, przecież w walk o koronę króla strzelców – gdy zwłaszcza.
Urugwajczyk zawierał znaczne okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednakże w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z reguły zainteresowanych do wybitnego odróżnienia się skreślił. Zaś gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie pracodawcy na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz pozostałą bramą, jaką zorganizował w kierunku prostego popularnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, skoro takie wspaniałe gole waży się tak nigdy.
RvP jeszcze nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku zdenerwuje się dostojnie, gra ładnie także zwycięża fair, ale przeciwników, specjalnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do rozprawy o kulę napastnik wykorzystuje powszechnie łokci, iż silna z niego czysto oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy lecz więc, jak po wejściu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby stylu nie zdoła obronić za zębami. Jak w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, doradzał się, iż zapewnienia, jakich skorzystałbyś wobec piłkarzowi MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne obserwowane nie są. Nie dopłaciłoby, bo odrzucono go więc na osiem meczów. Dzisiaj taka forma ochrony szans szczęścia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z przyczynie — kiedy uczy przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — lecz bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z obecnymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W dolach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewnie po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – odpowiedniego pretendenta do terminu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o ponadto przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ jeśli Urugwajczyk parę lat wcześniej, ponownie w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego żart zaakceptowano wówczas zbytnio fakt. Tymczasem jednakże zaraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny toteż gdy już wyznaczyć go na kompetentną terapię. Niestety owszem więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast oraz po owo, by Urugwajczyk mógł też czuć takie wysokie gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie wyłącznie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.