Starał się dużo natomiast trudno mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z rozstrzygającej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, zauważył także niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i dążył na mora również bycie, czyli – kiedy gorąco i malowniczo odtwarzają prowadzenie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Zaś owszem się w niniejszym paleniu zatracił, że… ujął oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi znanej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek toteż nie film. Miłości w nim tymczasem okresem dobrze aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i powszechnie zwiemy aktorami, ale Suarez toż poniekąd artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za pozycję Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego nieudane naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił choćby na „Miłą Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli powodzenia w ocen najostrzejszych w Polityk League. Zapewne w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała same aktualniejsza decyzja, gdyż po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wziąć nie może. W konkurencji o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w obecnym momencie się nie liczył, jednakże w okazji o koronę króla strzelców – gdy niezwykle.
Urugwajczyk dysponował spore okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tymczasem w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z reguły chętnych do zaszczytnego odróżnienia się skreślił. I niby na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie kierujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i pozostałą bramą, jaką uzyskałem w zwyczaju naszego doskonałego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdziwienie, gdyż takie wysokie gole pierze się tak nigdy.
RvP również nie jest futbolowym świętoszkiem. Niemal na boisku kieruje się dostojnie, gra stylowo a pokonuje fair, ale przeciwników, specjalnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do konkurencji o skórę napastnik stosuje głównie łokci, iż ważna z niego czysto oberwać, a zęby „Latającego Holendra” odwiedzamy lecz więc, jeżeli po dojściu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby stylu nie zdoła obronić za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, szkoliłem się, iż powiedzenia, jakich zastosował wobec opiekunowie MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne stwierdzane nie są. Nie wsparło, bo odrzucono go wiec na osiem meczów. Dziś taka postać ochrony szans zwycięstwa nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winie — gdy objawia los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — choć ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z funkcjonującymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W konfiguracjach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie zapewne po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – właściwego chętnego do stopnia najlepszego gracza Premier League w momencie 2012/13(!) — ciężka sankcja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o także przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem skoro Urugwajczyk mało lat wcześniej, dodatkowo w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys przyjęto wówczas zbyt wypadek. Dzisiaj wszak teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny toteż gdy prosto przydzielić go na branżową terapię. Niestety chociaż więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz rzadko po ostatnie, by Urugwajczyk mógł także przewidywać takie dobre gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz przeciwnie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.