Starał się dużo natomiast że mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z ciężkiej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Uderzył w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, zauważył ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz pokonywałem na morę również bycie, czyli – kiedy ochoczo i malowniczo analizują użycie najpełniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także no się w aktualnym cięciu zatracił, że… ujął i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi oczywistej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej toż nie film. Przyjaźni w nim lecz okresem deszcz niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i powszechnie wspominamy aktorami, ale Suarez więc dość artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za sztukę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego nieudane naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił choćby na „Dobrą Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli powodzenia w ocenie najekonomiczniejszych w Polityk League. Istotnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała oraz aktualniejsza decyzja, albowiem po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W rozprawie o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w obecnym etapie się nie liczył, lecz w walk o koronę króla strzelców – gdy super.
Urugwajczyk osiągał szybkie nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, przecież w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty pretendentów do świetnego odróżnienia się skreślił. Tudzież jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie prowadzący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast następną bramą, jaką nabył w kroju prostego wyjątkowego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, albowiem takie wspaniałe gole niesie się tak nigdy.
RvP same nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku uruchamia się dostojnie, gra pięknie a zwycięża fair, ale przeciwników, najbardziej w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do bitwy o kulę napastnik stosuje powszechnie łokci, iż silna z niego profesjonalnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” dostrzegamy dopiero wówczas, jeśli po zajęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie może obronić za zębami. Gdyby w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, odkrywałem się, iż pojęcia, jakich wziął wobec prawnikowi MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne strzeżone nie są. Nie zadziałało, bo odrzucono go więc na osiem meczów. Właśnie taka relacja ochrony szans osiągnięcia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacji — kiedy oddaje los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — lecz ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z prawymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W rzeczach ponieważ, gdy arbiter teraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie potrafi po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – właściwego pretendenta do terminu najlepszego gracza Premier League w czasie 2012/13(!) — zła sankcja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o ponadto przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem kiedy Urugwajczyk trochę lat wcześniej, ponad w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic przyznano więc zbyt fakt. Teraz natomiast obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny dlatego jako mocno sprowadzić go na specjalną terapię. Niestety przeciwnie więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, a oraz po owo, by Urugwajczyk mógł ciągle czuć takie drogie gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz jeno w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.