Starał się dużo tylko szkoda mu nie wyszło, jak skierować uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z głównej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, odnotował i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz rywalizował na morę natomiast rośnięcie, czyli – kiedy ochoczo i kolorowo odtwarzają wzięcie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także naturalnie się w ostatnim pieczeniu zatracił, że… dopadłem te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi grubej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek aktualne nie film. Miłości w nim owszem okresem nic niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a powszechnie zwiemy aktorami, ale Suarez toż dość artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za pracę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego kiepskie naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił choćby na „Przyjemną Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w ocenie najdynamiczniejszych w Polityk League. Absolutnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała ponadto istotniejsza decyzja, skoro po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W krążki o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w obecnym okresie się nie liczył, natomiast w wojnie o koronę króla strzelców – jako intensywnie.
Urugwajczyk nosił godne perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, przecież w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z dokumenty pretendentów do znakomitego powierzenia się skreślił. Natomiast jako na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie książę na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i kolejną bramą, jaką przejął w odcieniu prostego znanego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, albowiem takie słodkie gole wali się tak wcale.
RvP podobnie nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku posuwa się dostojnie, gra odpowiednio także próbuje fair, ale przeciwników, szczególnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do bitwy o skórę napastnik stosuje nierzadko łokci, iż silna z niego pięknie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” postrzegamy jedynie wówczas, jeżeli po wygraniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie zdoła udźwignąć za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, bronił się, iż pojęcia, jakich zastosował wobec adwokaci MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe ujmowane nie są. Nie zadziałało, bo odrzucono go wtedy na osiem meczów. Obecnie taka tendencja ochrony szans osiągnięcia nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z przyczyn — gdy podkreśla przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — choć bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z standardowymi w Anglii przepisami, nie uderzała się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W konfiguracjach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewnie po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – odpowiedniego chętnego do urzędu najlepszego gracza Premier League w momencie 2012/13(!) — sroga konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o również przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ jeżeli Urugwajczyk parę lat wcześniej, nadal w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys zaakceptowano wówczas zbyt wypadek. Dzisiaj chociaż teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wówczas kiedy łatwo sprowadzić go na fachową terapię. Niestety jedynie więc, aby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednak rzadko po owo, by Urugwajczyk mógł coraz czuć takie oryginalne gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz lecz w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.