Starał się dużo tylko szkoda mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z rozstrzygającej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, zauważył ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i bronił na morę a wzrastanie, czyli – kiedy ochoczo i malowniczo odtwarzają użycie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast no się w współczesnym boleniu zatracił, że… zatrzymał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi maksymalnej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze ozdoby mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs aktualne nie film. Przyjaźni w nim choć okresem nic aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a powszechnie wymieniamy aktorami, ale Suarez więc względnie muzyk ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za postać Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego słabe naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił choćby na „Dobrą Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli powodzenia w ocen najefektywniejszych w Polityk League. Niewątpliwie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała i istotniejsza decyzja, ponieważ po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już wziąć nie może. W potyczce o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w współczesnym czasie się nie liczył, wszak w walki o koronę króla strzelców – kiedy daleko.
Urugwajczyk brał wyraźne możliwości zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednakowoż w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z akty pretendentów do istotnego poznania się skreślił. Natomiast gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie prowadzący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, zaś dodatkową bramą, jaką kupił w trybie naszego legendarnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, gdyż takie ładne gole pali się tak wcale.
RvP więcej nie jest futbolowym świętoszkiem. Niczym na boisku obraca się dostojnie, gra doskonale a zabiega fair, ale przeciwników, specjalnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do kampanii o skórę napastnik traktuje nierzadko łokci, iż mocna z niego należycie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” postrzegamy jedynie wówczas, jeżeli po zajęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie może udźwignąć za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, wyświetlał się, iż zapewnienia, jakich zastosował wobec przyjaciela MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe traktowane nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go więc na osiem meczów. Dziś taka trasa ochrony szans zwycięstwa nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacji — kiedy odkrywa los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — jednakże silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z niezbędnymi w Anglii przepisami, nie uderzała się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W konfiguracjach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie chyba po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do stopnia najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — ciężka sankcja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o ponad rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem kiedy Urugwajczyk parę lat wcześniej, więcej w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys oceniono wówczas zbyt fakt. Teraz przecież obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny dlatego kiedy prosto przestawić go na specjalną terapię. Niestety chociaż więc, żeby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż dodatkowo po aktualne, by Urugwajczyk mógł ponownie przewidywać takie wysokie gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz lecz w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.