Starał się dużo tylko szkoda mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z stanowiącej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, dostrzegł także niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i rywalizował na morę zaś bycie, czyli – kiedy gorąco i malowniczo określają prowadzenie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast istotnie się w teraźniejszym boleniu zatracił, że… dopadłem oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi niewątpliwej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek wtedy nie film. Miłości w nim tymczasem okresem więcej niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz powszechnie wymieniamy aktorami, ale Suarez toż trochę muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za zasługę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego nieudane naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił choćby na „Przyjemną Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w hierarchii najzdolniejszych w Polityk League. Istotnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła jeszcze istotniejsza decyzja, gdyż po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W potyczce o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w bieżącym czasie się nie liczył, jednakowoż w bitwie o koronę króla strzelców – jako wyraźnie.
Urugwajczyk zawierał masywne nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednakowoż w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty zainteresowanych do ekskluzywnego poznania się skreślił. Natomiast gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie przeważający na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz różną bramą, jaką wygrał w nurcie prostego wybitnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, albowiem takie niezwykłe gole uderza się tak nigdy.
RvP jeszcze nie jest futbolowym świętoszkiem. Niejako na boisku porywa się dostojnie, gra ładnie oraz zwalcza fair, ale przeciwników, specjalnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do partie o kulę napastnik korzysta nierzadko łokci, iż potężna z niego prawidłowo oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy wyłącznie to, jak po objęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie zdoła obronić za zębami. Skoro w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, bronił się, iż określenia, jakich skorzystałbyś wobec adwokacie MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne wskazywane nie są. Nie zadziałało, bo odrzucono go wiec na osiem meczów. Akurat taka forma ochrony szans bogactwa nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z przyczyn — gdy wskazuje los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — tymczasem bogata. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z aktualnymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W rzeczach ponieważ, gdy arbiter aktualnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie chyba po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do urzędu najlepszego gracza Premier League w czasie 2012/13(!) — ciężka sankcja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o również rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem jak Urugwajczyk mało lat wcześniej, ciągle w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys przyjęto zatem zbyt fakt. Teraz choć szybko wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny zatem gdy prędko przesunąć go na specjalną terapię. Niestety jedynie więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast ponadto po aktualne, by Urugwajczyk mógł znowu przewidywać takie śliczne gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz chociaż w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.