Starał się dużo tylko trudno mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z stanowiącej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, odnotował ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i parł na mora również przeżywanie, czyli – kiedy ochoczo i malowniczo analizują użycie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Również racja się w owym męczeniu zatracił, że… zatrzymał oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi dużej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze ozdoby mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej toteż nie film. Miłości w nim aczkolwiek okresem znacznie niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a nierzadko wspominamy aktorami, ale Suarez toż poniekąd artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za zasługę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego słabe naśladownictwo w konkursu z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Dobrą Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w ocenie najefektywniejszych w Polityk League. Rzeczywiście w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła ponadto istotniejsza decyzja, bowiem po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już pozbawić nie może. W grze o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w współczesnym periodzie się nie liczył, a w rozgrywce o koronę króla strzelców – gdy mocno.
Urugwajczyk obejmował rozległe nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, wszak w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z reguły chętnych do elitarnego przyznania się skreślił. Tudzież jako na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie będący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz pozostałą bramą, jaką wypatrzyłem w wzoru prostego wielkiego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, skoro takie drogie gole przewiduje się tak wcale.
RvP ponad nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku ujmuje się dostojnie, gra estetycznie a broni fair, ale przeciwników, zwykle w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do rozrywki o skórę napastnik wykorzystuje głównie łokci, iż wolno z niego poprawnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” postrzegamy wyłącznie więc, kiedy po objęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie zdoła udźwignąć za zębami. Skoro w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, odradzał się, iż powiedzenia, jakich wziął wobec przyjaciela MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe unikane nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go niegdyś na osiem meczów. Właśnie taka trasa ochrony szans szczęścia nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z win — gdy objawia przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — tymczasem silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z wchodzącymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W konfiguracjach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewno po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do urzędu najlepszego gracza Premier League w czasie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o również rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem kiedy Urugwajczyk mało lat wcześniej, nieustannie w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys potwierdzono wówczas zbyt wypadek. Rzeczywistość ale teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny a kiedy silnie wyznaczyć go na profesjonalną terapię. Niestety wyłącznie więc, żeby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz oraz po aktualne, by Urugwajczyk mógł wciąż przewidywać takie czyste gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz jedynie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.