Budowa domu

fachowcyProjektowanie apartamentu toż niby droga bez trzymanki. Wykładasz dziesiątki oraz setki tysięcy złotych, a wyniku nie może dodatkowo nie widać. Jeden, kolejny i trzeci rok jedne ściany, dach, za który ważna by zobaczyć pół świata, okna, styropiany, tynki, znowu styropiany, wylewki, beton, znowu styropiany, nieogarnione przez mój mały rozumek ogrzewanie podłogowe z magicznie pobierającą ciepło z ziemi pompą, równie trudna w przystępnej kondycje hydraulika (czy bakterie w przydomowej oczyszczalni ścieków z ekodrenem dadzą sobie poradę z naszymi hmm? – oto jest analizowanie, jakie przebywa mi sen z powiek); jakieś dziwne rury i rurki, dzięki jakim wynosi służyć wentylacja, cobyśmy się nie podusili, inne rury do centralne kominkowego, sploty przewodów elektrycznych straszące ze ścian, alarmy, jeden na złodzieja (ha, ha, ha ha – śmieję się w osobę mężowi), pozostały na stos; rusztowania, zastępcze drzwi, i jakże prędko dobre, to związane folią, by „niedajbozenicsięniestało”. Kiedy w celu piękno się na widoku majaczy, jakieś płytki na podłodze i pomalowane ściany, oraz trochę sprzętu przenoszącego na rozpakowanie, to szybko zaczyna brakować kieszeni… Oraz bida…
Dach stanowi ogromny jak stodoła na wsi. Oraz siedzi na wsi. Wokół błoto kiedy w Serbinowie (to widok po budowie oczyszczalni, musieli piękną trawę zniszczyć), piździ niczym w Kieleckiem, ciemno po zmroku choć oko wykol, podjazd do garażu pewnie będzie wewnątrz rok również płytek na schodach przed zimą specjalista nie zdążył ułożyć, ale za ostatnie – mówi mąż – wiosna będzie własna! Kiedy stwierdzę tę zieleń, uciekającą z dowolnego skrawka przeciągających się wokół pól, łąk, lasów, tę zieleń odwiedzającą nam poprzez okna do salonu, sypialni a niewiele innych pokoi, to doświadczę, że mieszkam, również będę się zastanawiać, jak mogłam do obecnej daty zajmować w domu!
Ja dalej przekonana nie jestem. Co więc zbytnio różnica, gdzie się mieszka? Byleby było przyjemnie, schludnie, przestrzennie oraz bezpiecznie. Moje 90-metrowe pomieszczeniom te wymogi spełniało. I sąsiedzi istnieli tacy piękni, a tam, na bieżącej miejscowości, jedyny znajomy ze 100 metrów dalej, natomiast do reszty trzeba jechać dwukółką, a natomiast owszem na darcie pierza z gwarancją się nie wyrobię.
Dom wydobył ze mnie siłę jak cytryna.
Pierwszy rok to fundamenty. Ponieważ wymyśliłam dom parterowy (uznałam, że będzie skromniejszy, oraz nikt blondynce nie wyjaśnił, że jest inaczej), fundamenty były potężne jak dęby na mojej działce, i gdy mąż powstał na nich określił, iż ważna wystawić na nich World Trade Centre. Obecnie wtedy mnie przeraziło.
W drugim roku urosły mury i drewniany szkielet dachu nałożony na rezultat papą. Pociecha stanowiła niewątpliwa, ponieważ dzieci skakały sobie z okien na trawę. Ja stawała na kamieniu i narzekałaby. – Po cholerę mi taki zdrowy dom? – połykałam łzy. – Wygląda gdy zamek, w jakim zajmuję, zaledwie w bloku żyje kilka grup, a ja będę tylko z rodziną, a gdyby dzieci wyfruną, zostanę jedna z małżonkiem oraz psem.
Ta koncepcja przerażała mnie też dużo.
Ale cóż. Bank dawał, to bank chciałbyś wykonania drugich kroków budowy. Machina raz pozostawiona w związek nie dała się okiełznać. Oczywiście wrzuciłam (bez wiedzy męża) powiadomienie o transakcji tego rodzie z każdą zaporową ceną mając, iż odnajdzie się superbogaty nabywca, i ja dobrze będę sobie występować w moim ulubiony mieszkanku, a zainteresowanie było znikome.
Trzeci rok bieżące okna, dachówka, wylewki oraz instalacje wewnątrz. Ponieważ się na bieżącym nie znam, szalał mąż o lekko nie dostając szału, gdy widział:
opóźnienie choć jednodniowe w czymś, podczas gdy fachmenom zupełnie się nie spieszyło,rysę na cegle, pal w kącie, błoto na schodach, zadrapanie na aktualnych drzwiach, ślad po inwazji myszy,realizację przez kogoś innej wizji niż jego.
Fachowcy: luz, spokój i tumiwisizm. Nam się ciągle spieszy, a im dość. My dajemy inne sezony, oni wykorzystują głowami, iż faktycznie także na pewno, a po czas mija, oraz oni ciągle na wypoczynku organizują te stopnie płytek w wszystkim apartamencie oraz efektu kreacje nie widać. Do siedziby organizujemy się za dwa tygodnie, a oni, zupełnie gdy dwa miesiące temu, zazwyczaj są na porządku klejenia płytek nad wanną i umywalkami. – Panowie – wydaję im gdy mantrę – chcę wstać rano kolejnego dnia po przedstawieniu się i zbudować gdzieś siusiu oraz umyć zęby! – Spokojnie – każą mi moi dizajnerzy, popijając herbatkę w drinku spośród silnych pokoi, gdzie wykonali sobie gościnny, chyba docelowo – niech się kobiety nie denerwuje, ogół będzie na ładna, natomiast w razie czego to psiku można skończyć na zewnątrz, tyle tu drzew wokół… Dokonuję tymże jednym, iż z ww. fachmenami będę trwać do biega, bowiem nie zrobili więcej połowy bieżącego, co zawierali dopuścić do efektu grudnia. – Ja szczoteczkę mam przy sobie, a oraz smutek od piżamy się znajdzie – dodaje sam spośród nich z szelmowskim uśmiechem oraz wszystko wysokie! Gdzie traktuje im się spieszyć? Ciepło, wygodnie, kasa leci i do biega czynność jest!
Z gatunkiem czegokolwiek zbiera się silny stres. Jesteś tysiące rodzajów płytek, i musisz wybrać pewne natomiast nie tylko przestać tym indywidualnym z pełnej reszty innych, co indywidualne w sobie jest uciążliwe, ale dodatkowo podjąć odpowiednią opinię na pełne, prawie nie było, życie. Ale to dodatkowo nic. Wybierając okazuje się, że sama wada pociąga za sobą szereg różnych oraz powinien planować jako w McDonaldzie – sos czosnkowy, słodko-kwaśny czy musztardowy, natomiast jeżeli musztardowy, to czyli z musztardą Dijon czy Sarepską, oraz kiedy Sarepską, to albo z niezwykle czy cokolwiek pikantną, oraz jak niewiele pikantną, ostatnie w kolorze piaskowym czy aczkolwiek w barwy brązowej, oraz kiedy w piaskowym, wtedy z piaskiem albo bez piasku, również naturalnie bez końca.
Płytki: świecące czy matowe, rektyfikowane czy kalibrowane, zaś do owego jaka fuga: silikonowa czy cementowa, ponieważ gdy taż główna wtedy to, i kiedy nowa wtedy zatem, oraz jaki kolor fugi: ciemny lub jasny, ponieważ jasny się będzie brudził, ale zły nie pasuje. Całe dnie mieszkania w necie i dążenia właściwych odpowiedzi. Malowanie ścian: farba skromniejsza a szkodliwsza albo wspanialsza a przyjaźniejsza (jaką osiągam gwarancja?). Broszury z kolorami nijak się liczą do prawd i wnętrza pomalowane cappuccino pokazują się być nijakie. Stanowiła w szoku, gdy malarz zamalował część ściany przepięknym na rysunku tonem oraz zamiast głębokiego czerwonego wina zobaczyłam wstrętny buraczkowy odcień. Ile przetestowaliśmy wspólnie puszek z farbą, żeby otrzymać na przeszkodzie to, czego liczyła, tylko ja wiem.
Blaty do kuchni: olejowane czy lakierowane, bo jak olejowane, więc ponoć dodatkowo czystsze, ale kilka korzystne, a jakże lakierowane, to… Nieustanne wizyty u swego stolarza i sprawdzanie warstwa obrazie oraz lakieru, by wpaść na odpowiedni poziom. Boże, dlaczego ja tak kapryszę?
Fronty szafek: dębowe czy sosnowe, natomiast może brzozowe; ciemniejsze lub jaśniejsze, z łuczkiem albo bez, zaś do bieżącego jaki charakter uchwytów, ponieważ te nie pasują, oraz też za piękne… Uchwyty ale z Ikei,więc mąż lata do wielkiego miasta i kieruje.
Ograniczony do kuchni: te, które się podobają, już zrezygnowane z sztuce, na tamte trzeba czekać trzy tygodnie; i może – proponuje dizajner – cegła? Ok – zgadzam się łaskawie, bowiem nie jestem czasu, zaś on mi zawsze zawraca głowę. Przecież w polskim osiedlu odpowiedniej cegły nie ma, więc mąż wsiada w auto oraz idzie do poważnego centra po cegłę. Wymaga żyć brązowa fuga rustykalna – znów mi zleca zadanie do wytworzenia. W lokalnej Castoramie jest zaledwie: biała, kremowa, średnia i grafitowa. Trzeba wędrować po fugę do całego centra, więc mąż krzyczy, że wymyślam jednocześnie spośród tymże dizajnerem, a natychmiast nam ukróci (ciekawe co?).
Sprzęt agd. Nad rodzajem zlewu myślałam dwa miesiące. Podpytywałam, szukałam w necie, oglądałam, rysowałam paznokciem wszystkie zlewy w handlach. Gdy wreszcie zamówiłam poprzez internet piękny czekoladowy Franke po założeniu pudła ujrzałam zlew w złym brunatnym kolorze. Odesłany zlew stał przez spółkę kurierską rozbity na pół, to poprzez miesiąc osiągała swoich założeń, czując na opinia, iż wydam ponad 700 złotych. Udało się. Cel badań reszty mebla był oczywisty: klasa Oraz +++ czyli energooszczędny. Taki stał kupiony, tylko albo trzy atuty będą dokonywać, zaprezentuje się w czyszczeniu, gotowaniu, zmywaniu, paleniu i chłodzeniu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.