Młoda mamuśka

Określenie „młoda mama” jakoś do mnie nie przemawia. Że żebym miała lat 19… A już? Po ćwierćwieczu? Decyzję o sobie myśleć może a w ostatni forma. No bo przecież Lena jest moim debiutem w tejże branży życia 😉 Matka Debiutantka często czuje chyba dobrą presję społeczeństwa odnośnie tego co powinna umieć/wiedzieć/robić. Tak a drogi Czytelniku, jeżeli w Twoich kręgach jest taka mama, toż pamiętaj, że traktuje ona bliskie dobra!
Matka Debiutantka ma obowiązek do:
tworzenia błędów. Oczywiście właśnie, ponieważ jakże inaczej planuję stanowić ostatnią niby idealną oraz doskonałą mamą, gdyby nie zapoznam się tego na bliskich błędach? Dziękuję Ci wtedy za Twoje złote rady w smaku „masz słaby pokarm, przekaż mu butlę”, „no zabierz go umieść ponieważ mój w niniejszym wieku to już siedział/biegał/robił na drutach jedną ręką” albo „nie jedz tego gdyż będzie traktowało kolki”. O właściwą powściągliwość proszona jest praca teściowej/mamusi/szwagierki/sąsiadki (niepotrzebne skreślić)
bycia piękną. Tak, mogę dążyć do kosmetyczki, mogę jeździć po budynku w szpilkach, mogę liczyć pomalowane paznokcie oraz makijaż. Mogę same pachnieć drogimi perfumami, nie gotować gdyby nie pobrudzić rąk oraz nie zmywać, żeby lakier mi nie odprysnął. Również nie, nie zaniedbuję przy tym mojego dziecka. A że najzwyczajniej w świecie mi zazdrościsz, ponieważ liczę na to moment? Nie denerwuj się, bo…
…gdyż pamiętam ponad prawo do funkcjonowania w rozciągniętych dresach, z nieumytą głową, bez makijażu, z odpryśniętym lakierem na paznokciach zaś w obślinionym tiszercie i wczorajszą zupą na spodniach.
nadprogramowych kilogramów. Nosiłam w brzuchu dziecko poprzez 9 miesięcy. Nie zmuszaj ode mnie, że zrzucę wszystko w tydzień po porodzie. A dobry tekst „Oj, tylko po ciąży toż ostatni zapewne jeszcze zostało kilku do zgubienia co?” wywoła jedynie wściekłość tak wysoką, iż średnio co mi się mleko w cyckach nie zagotuje.
humorów. Uwierz mi, iż po drugiej nieprzespanej nocy, marudzeniu w rytmu dnia, buncie obiadowym, całodziennych ruchach i wrzaskach jestem w mieszkanie zezłościć się nawet o przysłowiowe skarpetki na ziemi.
spotykania w zachwyt. Nad swoim dzieckiem oczywiście. Nie przejmuj mi radości, gdy bawię się z podstawowego ząbka, pierwszego samodzielnego kroku, albo kiedy ze wzruszeniem opowiadam, iż małe właśnie powiedziało „mama”.
niepozmywanych naczyń/nieugotowanego obiadu/niezrobionego prania/nieposprzątanego mieszkania (niepotrzebne skreślić lub dopisać własne). Wybacz, ale albo zwyczajnie brakło mi czasu, może nie była teraz siły, i może po prostu wolę być ostatni godzina na zabawie z moim dzieckiem póki mnie też potrzebuje? Naczynia w zlewie się na mnie nie gniewają, a a Ty coś mi odpuść.
szacunku. Wykonuję na etacie niani, kucharki, sprzątaczki, praczki, żony również nie dostaję za to konkretnego wynagrodzenia. Jedyne czego liczę, to odrobina szacunku oraz uznania. Fajnie byłoby okresem usłyszeć „daj, ja to zrobię”, „ale wymagała się napracować”, „kurcze, ja żeby nie dał rady”, „jak ty to wszystko ogarniasz?!”.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.