Najlepsza 100tka Roneya

Wpisał na boisko na frontu nowej połówki. Gdy nie fakt, że dysponował wtedy 17 lat, wielu kibiców potrafiło tegoż poniekąd nie zauważyć. Ponieważ selekcjoner Sven-Goran Erikson dokonał potem w ciszy… jedenastu zmian w zbiorze! Anglia grała teraz na Wembley towarzysko z Australią. Drużynie kapitanował Danny Mills. W ataku szalał Francis Jeffers, który strzelił gola i… wyjątkowo w kadrze szybko nie wystąpił. Więcej szczęścia miał jego mąż z zapału i klubowy znajomy z Evertonu. Wprawdzie wówczas Wayne Rooney bramki nie zdobył, a za wtedy w minioną sobotę, przeciwko Słowenii, wygrał w kadry już po raz setny.

Z przyczyny jubileuszu, który napastnik uczcił golem, sama z publikacji – nawiązując do władzy rodem ze starożytnego Rzymu – nazwała Rooneya „centurionem”, czyli setnikiem – najbardziej rzetelnym i dorosłym żołnierzem w legionie. W swym systemie istnieje bowiem „Wazza” kapitanem i najładniejszym strzelcem, więc wojskowe porównanie pasuje jak ulał.

Ale w akcji angielskiej armii stanowi szybko ośmiu oficerów wyższych od niego rangą (Billy Wright, Ashley Cole, David Beckham, Steven Gerrard, Frank Lampard, Bobby Moore, Bobby Charlton i Peter Shilton), potrafiących się pochwalić wyższą kwotą bitew stoczonych w miejscowych barwach. Żaden z nich pomimo nie dobił setki w naprawdę małym wieku jak 29-letni Rooney. Dodatkowo jest niejako przesądzone, iż napastnik MU, któremu potrzebuje się koncert w wnioskach mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku, szybko siedzenie na czele tej armii, bo bramkarza Shiltona, który niszczył się dla Anglii aż 125 razy, do tego okresu na pewno wyprzedzi.

W także dłuższym ryzyku – właśnie się wtdaje – znajduje się inny angielski futbolowy rekord. Ten strzelecki, przystający do Charltona, który wziął dla ojczyzny 49 bramek. Ponieważ obecny kapitan naszego zespołu wynosi aktualnie w sukcesu 44 gole.

Rooney, który będąc 14 lat marzył o pracy zawodowego boksera, jest aktualnie w najłatwiejszym wieku dla gracza, natomiast jego wojsko za dwa lata ma podbić Francję, czyli wygrać finały Euro 2016. Na razie „English Army”, bez większych szkód odnosi powodzenia w eliminacyjnych akcjach i fermentuje w skuteczność. Oraz selekcjoner Roy Hodgson upiera się, iż eksplozja talentu jego kapitana nastąpi dopiero w najprzyjaźniejszych miesiącach, choć większość ekspertów, pytanych o konkursy Rooneya, które najbardziej zapadły im w myśli, oddaje ostatnie z Euro 2004 w Portugalii i MŚ 2006 w Niemczech. Wracają więc fachowcy do okresów dość zamierzchłych, sugerując, iż z dosyć dawna „Wazza” kadrze świadomie nie pomógł.

Zapewne są oraz tacy, którzy utrzymują, iż Rooney już aktualnie nie ma konkurencji wśród byłych i nowych reprezentantów Anglii. A jeśli tylko jeden piłkarz usiadł przed połyskiem oraz – niczym matka z legendy o Śnieżce – zapytał je: „zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto stanowi najczynniejszym graczem w przygody reprezentacji Anglii?”, więc z pewnością usłyszałby, iż… do zdobyć mistrzów świata Bobby’ego Charltona czy Bobby’ego Moore’a zawsze mu zdecydowanie. Natomiast może nazwisk padłoby jeszcze wiele?

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.