Narodziny nowego Bońka

Takiego piłkarza w bliskim futbolu, jak Robert Lewandowski nie istniałoby od okresów Zbigniewa Bońka. To objaw, jaki przyszedł na świat, gdyby w Polsce komunizm upadał. Wychowany w wolnej Polsce, bierze z praktycznej szansy, jaką dał mu futbol.

Czytam, iż jest artystą, iż się nie dokłada do rozrywki w kadrze, iż kaprysi… Bzdury! Nie nie widziałem, aby Robert Lewandowski miał kaprysy, czy robiłeś fochy. Po raz pierwszym radziłbyś z Robertem jesienią 2008 roku – w planie „Kulisy Sportu”, gdy przebojem wdarł się do zestawu Lecha Poznań. Od aktualnego sezonu jednak sympatyczny, rzeczowy, nie unikający drażliwych tematów – trzymający bezpośrednie danie, jak przystało na zawodnika, który pragnie do panów celów.
Lewandowski jednak był cierpliwość do dziennikarzy, nawet jeżeli zadawali głupie pytania. Myślę, iż również tymczasem nie zrazi się do środowisk, gdyż rozumie, że owo platforma wymian z kibicami. Dodatkowo istnieję autentyczny, że zbyt sekundę na nowo przemówi w kadrze i golami. W Czarnogórze stanowił najuczciwszy na targu. Selekcjoner Waldemar Fornalik obecnie na stadionie w Podgoricy przyznał: „Chcę osiągać w bliskich zbiorach Roberta, niż Mirko Vucinica”. We Wrocławiu przeciwko Mołdawii „Lewy” grał słabiej, ale… Tak sobie myślę, że wszystek gracz osiąga gładsze a czarniejsze chwile. Zbigniew Boniek – ci polski piłkarz klasy światowej – w kadrze zagrał 80 razy. Myślę, iż z kilkanaście konkursów było wyśmienitych, następnych dwadzieścia, czy dwadzieścia pięć dobrych, jednak także szereg przeciętnych, i część także słabych. A dotyczy to Kazimierza Deyny, Włodzimierza Lubańskiego, bądź innych wybitnych polskich piłkarzy.
Lewandowski zawsze istnieje na celowniku, bo w Polsce istnieje duży głód gwiazd. Wielki głód postaci, które stwarzają na wyobraźnię. Natomiast nie posiada dwóch zdań – siła nie będzie krótsza. Będzie duża zarówno w eliminacjach Mundialu 2014 roku. Najważniejsze, że Robert tej siły się nie boi. Takiego piłkarza polska reprezentacja potrzebuje. A że po wystąpieniu z szatni we Wrocławiu mówi, że właśnie myśli teraz zaledwie o konkursu Borussii z Bayerem Leverkusen? Oraz o czym zamierza myśleć? Trzy elementy zdobyte – to najważniejsze. Miał pamiętać o głupotach, nocnym przebywaniu we Wrocławiu, czy kasynach, jak zakładało toż niewiele bliskich rodaków, którzy zawierali talent porównywalny do Lewandowskiego, przecież w tych kilkunastu latach stracili go w najodpowiedniejsze… I dzisiaj dziwią się, jak spędzać.
Lewandowski przypomina Bońka ambicją. „Zibi” same istniał ukierunkowany na wykonanie kariery, a nie zabawienie się. Obaj spotkali się ostatnio na lotnisku we Wrocławiu oraz pożartowali. Boniek dla mojego pokolenia obecnie na zawsze będzie bogiem, jak celnie zrozumiał to Darek Tuzimek na łamach „Przeglądu Sportowego”. Pokolenie obecnych nastolatków potrzebuje człowieka takiego – takiego jak Lewandowski, który obecnie skończył na kolana Ajax, oraz jutro rzuci wyzwanie Manchesterowi City oraz Realowi Madryt. Szef Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke – spotkany przeze mnie w Monte-Carlo przy okazji losowania Ligi Mistrzów – przyznał: „W takich meczach, jak wojna z szefem Anglii, Hiszpanii, czy Holandii, rozwijają się bohaterowie”. Natychmiast po wstępnej kolejce bohaterem Champions League sezonu 2011/2012 jest Polak.
Mój brat z „Kickera”, przejmujący się na co dzień Borussią Dortmund, Thomas Hennecke zauważył: „Złoty gol Lewandowskiego przyjął w Dortmundzie na ciężką przyjemność. Pewnie owo stanowi obecny strzał, który umożliwi dojrzeć Borussii, żebym w Champions League dotrzymywać innym kroku? Tylko po raz trzeci – na osiem startów – Borussia wygrała swój konkurs na inaugurację rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. Po dwóch poprzednich powodzeniach na wstęp później był półfinał – najmniej półfinał”. Jeden gol, oraz jakaż pasja w Westfalii…
——————–

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.