Nie zwracaj uwagi fachowcom

Projektowanie apartamentu toż jak jazda bez trzymanki. Wykładasz dziesiątki i setki tysięcy złotych, oraz rezultatu nie widać oraz nie widać. Jeden, nowy natomiast trzeci rok jedne ściany, dach, za jaki można by zwiedzić pół świata, okna, styropiany, tynki, znowu styropiany, wylewki, beton, znowu styropiany, nieogarnione poprzez mój niewielki rozumek ogrzewanie podłogowe z magicznie pobierającą ciepło z glebie pompą, równie zawiła w prostej formy hydraulika (czy bakterie w przydomowej oczyszczalni ścieków z ekodrenem darują sobie poradę z własnymi hmm? – oto jest testowanie, które pozostaje mi sen z powiek); jakieś dziwne rury i rurki, dzięki którym zamierza służyć wentylacja, cobyśmy się nie podusili, inne rury do podgrzewania kominkowego, sploty kabli elektrycznych straszące ze ścian, alarmy, jeden na złodzieja (ha, ha, ha ha – śmieję się w twarz mężowi), nowy na nerw; rusztowania, zastępcze drzwi, oraz kiedy teraz odpowiednie, to związane folią, by „niedajbozenicsięniestało”. Niczym w wyniku piękna się na dystansie majaczy, jakieś płytki na posadzce oraz pomalowane ściany, oraz tanio sprzętu wyglądającego na rozwinięcie, to szybko zaczyna brakować kapusty… Oraz bida…
Dach jest ostry jak stodoła na wsi. I leży na wsi. Wokół błoto niczym w Serbinowie (to rejon po sieci oczyszczalni, musieli piękną trawę zniszczyć), piździ jak w Kieleckiem, ciemno po zmroku choć oko wykol, podjazd do garażu chyba będzie nadmiernie rok a płytek na schodach przed zimą ekspert nie zdążył ułożyć, tylko za ostatnie – mówi mąż – wiosna będzie swoja! Gdy dostrzegę tę zieleń, uciekającą z jakiegokolwiek skrawka dążących się wokół pól, łąk, lasów, tę zieleń odwiedzającą nam przez okna do salonu, sypialni także niewiele innych pokoi, to doświadczę, że istnieję, oraz będę się zastanawiać, gdy umiała do tejże pory zamieszkiwać w biurowcu!
Ja dalej pewna nie jestem. Co toż za różnica, gdzie się mieszka? Byleby było przytulnie, schludnie, przestrzennie i bezpiecznie. Moje 90-metrowe pomieszczeniu te powody spełniało. Oraz sąsiedzi istnieli tacy drodzy, a tam, na obecnej miejscowości, jedyny znajomy ze 100 metrów dalej, zaś do reszty trzeba jechać dwukółką, oraz oraz racja na darcie pierza z pewnością się nie wyrobię.
Dom wydobył ze mnie energię jak cytryna.
Wczesny rok to fundamenty. Ponieważ wymyśliłam dom parterowy (uznałam, że będzie płytszy, a nikt blondynce nie wyjaśnił, że jest odwrotnie), fundamenty były potężne jak dęby na mojej racji, i jeśli człowiek powstał na nich potwierdził, że można wystawić na nich World Trade Centre. Szybko wtedy mnie przeraziło.
W następującym roku wzrosły mury oraz zimny szkielet dachu nałożony na brzeg papą. Rozrywkę istniała różnorodna, ponieważ dzieci skakały sobie z okien na trawę. Ja gościła na kamieniu i płakałam. – Po cholerę mi taki ogromny dom? – połykałam łzy. – Patrzy jak zamek, w którym występuję, właśnie w zamku jest kilka rodzin, a ja będę właśnie z linią, natomiast gdy dzieci wyfruną, zostanę jedna z małżonkiem i psem.
Ta scena przerażała mnie też bardzo.
Ale cóż. Bank udzielał, to bank musiał zakończenia drugich kroków budowy. Machina raz pozostawiona w trening nie oddała się okiełznać. Oczywiście wrzuciłam (bez zgodzie męża) ogłoszenie o transakcji tego bloku z jakąś zaporową ceną licząc, że złapie się superbogaty nabywca, a ja dużo będę sobie trwać w moim dobry mieszkanku, ale zainteresowanie było szczupłe.
Trzeci rok to okna, dachówka, wylewki i instalacje wewnątrz. Ponieważ się na bieżącym nie znam, szalał człowiek o zwyczajnie nie dostając szału, jak widział:
opóźnienie choć jednodniowe w czymś, podczas kiedy fachmenom nigdy się nie spieszyło,
linię na cegle, pal w kącie, błoto na schodach, zadrapanie na świeżych drzwiach, ślad po inwazji myszy,
realizację przez kogokolwiek innej wizji niż jego.
Fachowcy: luz, sen i tumiwisizm. Nam się ciągle spieszy, i im nic. My służymy inne sezony, oni kręcą głowami, iż właściwie a na pewno, oraz dalej czas mija, natomiast oni potem na relaksie stawiają te kolory płytek w całkowitym dachu a efektu rzeczy nie widać. Do siedziby zagłębiamy się za dwa tygodnie, i oni, dobrze jak dwa maje temu, zazwyczaj są na szczeblu klejenia płytek nad wanną i umywalkami. – Panowie – przypominam im kiedy mantrę – chcę wstać rano innego dnia po ustaleniu się oraz zbudować gdzieś siusiu oraz umyć zęby! – Spokojnie – każą mi moi dizajnerzy, popijając herbatę w pewnym spośród wspólnych pokoi, gdzie sprawiliśmy sobie gościnny, chyba docelowo – niech się kobiecie nie denerwuje, ogół będzie na ładnym, natomiast w razie czego to psiku można zorganizować na zewnątrz, tyle tu drzew wokół… Podaję tymże tymże, iż z ww. fachmenami będę być do biega, skoro nie zrobili jeszcze części bieżącego, co zajmowali zrobić do wyniku grudnia. – Ja szczoteczkę noszę przy sobie, a oraz dół od piżamy się znajdzie – dodaje którykolwiek spośród nich z szelmowskim śmiechem i wszystko znane! Gdzie bierze im się spieszyć? Ciepło, wygodnie, kasa lata natomiast do biega czynność jest!
Z doborem czegokolwiek miesza się silny stres. Jesteś tysiące rodzajów płytek, i musisz wybrać samotne natomiast nie tylko zostawić tymże jedynym z pełnej reszty innych, co jedyne w sobie jest niewygodne, a dodatkowo podjąć właściwą opinię na całkowite, niemal nie było, życie. Tylko więc nadal nic. Wybierając ogłasza się, iż pewna wada pociąga za sobą szereg innych natomiast trzeba kombinować gdy w McDonaldzie – sos czosnkowy, słodko-kwaśny czy musztardowy, natomiast jeśli musztardowy, więc czyli z musztardą Dijon czy Sarepską, i jak Sarepską, więc bądź z znacznie czy cokolwiek pikantną, i jako niewiele pikantną, zatem w kolorze piaskowym czy tymczasem w tonacji brązowej, a niczym w piaskowym, ostatnie z piaskiem albo bez piasku, natomiast właściwie bez efektu.
Płytki: świecące czy matowe, rektyfikowane czy kalibrowane, natomiast do ostatniego która fuga: silikonowa czy cementowa, bowiem kiedy ostatnia doskonała więc zatem, natomiast jako druga toż obecne, natomiast jaki kolor fugi: ciemny czy jasny, ponieważ prosty się będzie niszczył, ale niski nie pasuje. Całe dnie zostawania w internecie oraz poszukiwania poprawnych odpowiedzi. Malowanie ścian: farba popularniejsza i szkodliwsza albo bogatsza oraz szczęśliwsza (jaką jestem gwarancja?). Broszury z kolorami nijak się wynoszą do autentyczności oraz wnętrza pomalowane cappuccino oddają się być nudne. Byłam w szoku, kiedy malarz zamalował część ściany przepięknym na obrazku tonem i zamiast głębokiego czerwonego wina zobaczyłam wstrętny buraczkowy odcień. Ile przetestowaliśmy wspólnie puszek z farbą, żebym zyskać na ścianie to, czego oczekiwałam, tylko ja znam.
Blaty do kuchni: olejowane czy lakierowane, bo gdy olejowane, toż może i estetyczniejsze, a mniej korzystne, zaś jak lakierowane, to… Stałe wizyty u swego stolarza i testowanie warstwa obrazu i lakieru, by spotkać na poprawny poziom. Boże, dlaczego ja tak kapryszę?
Fronty szafek: dębowe czy sosnowe, zaś że brzozowe; ciemniejsze czy wyższe, z łuczkiem czyli bez, zaś do obecnego jaki typ uchwytów, bo te nie pasują, a inne za piękne… Uchwyty dopiero z Ikei,więc mąż kieruje do trudnego miasteczka oraz dostarcza.
Ograniczony do kuchni: te, jakie się podobają, już zwolnione z sztuki, na własne trzeba czekać trzy tygodnie; oraz że – proponuje dizajner – cegła? Ok – zgadzam się łaskawie, ponieważ nie mam czasu, a on mi ciągle zawraca głowę. Jednak w bliskim osiedlu odpowiedniej cegły nie ma, więc mąż wsiada w auto i prowadzi do niebezpiecznego centra po cegłę. Potrzebuje być brązowa fuga rustykalna – znów mi zleca działanie do przeprowadzenia. W tamtejszej Castoramie jest właśnie: biała, kremowa, średnia oraz grafitowa. Trzeba jeździć po fugę do wysokiego centra, więc mąż krzyczy, iż planuję zgodnie z aktualnym dizajnerem, a szybko nam ukróci (ciekawe co?).
Sprzęt agd. Nad rodzajem zlewu myślałam dwa miesiące. Podpytywałam, poszukiwała w necie, oglądałam, rysowałam paznokciem wszystkie zlewy w interesach. Gdy wreszcie zamówiłam przez internet piękny czekoladowy Franke po uruchomieniu pudła ujrzałam zlew w złym brunatnym kolorze. Odesłany zlew został przez firmę kurierską rozbity na pół, to poprzez miesiąc odkrywała swoich uzasadnień, skacząc na wiedza, iż zapomnę ponad 700 złotych. Udało się. Cel badań reszty mebla był wyraźny: klasa Oraz +++ czyli energooszczędny. Taki został zakupiony, tylko albo trzy atuty będą chodzić, pokaże się w praniu, gotowaniu, zmywaniu, paleniu i chłodzeniu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.