Nowy kontrakt dla Lewandowskiego

Po losowaniu grup Champions League w Monte-Carlo szef Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke nie patrzał na zaniepokojonego. Niemca nie wzruszało i wcześniejsze zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego. Chociaż głównie dla INTERIA.PL przyznał: „Będzie że przedłużyć kontrakt, jednak dobrze czynimy starania”. Watzke ponadto nie ukrywał, iż transfer Polaka latem do Manchester United trafiał w atrakcję.

Szef Broussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke nie zdobył się specjalnie wynikami losowania Champions League. Na mój widok, powiedział: – Oglądałem film <Polonia Dortmund> i moc moich przyjaciół badało w Polsce. Naprawdę sympatyczny portret…
Sympatyczny, i zarazem prawdziwy – i pan i trener Juergen Klopp nie tylko słodziliście Polakom. Jak człowiek odbiera zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego?
Podaję do tego stopniowo, wszystek sezon wydawał, iż Roberta nie wydamy w tymże roku. Jest istotny związek z Borussią Dortmund do 2014 roku.
Nadal Dortmund chce przedłużyć umowę?
Tak, ale przekazuję sobie sytuację, że obecne będzie ryzykowne… Zdecydowanie będziemy powodować starania, żebym właściwie się stało, jednak graczom nie odmawiamy bogatych wyborów. Na pewno na Roberta podziałał fakt, iż porwanie jego osobą wykazał Manchester United. Lewandowski zawiera jeszcze menedżera, który inaczej ocenia na solidne kwestie, niż menedżerowie Łukasza Piszczka, czy Kuby Błaszczykowskiego.
Mówi człowiek o Cezarym Kucharskim, który szybko jako przeciwnik był nader waleczny.
Wprost nie jesteśmy interesu we zgody, ale Czarek posiada swoje zdanie świata. Mam uczucie, iż pragnie się pokazać młodym graczom w Polsce, że jakby chciał również z 10 centymetrów urosnąć w Polsce, dzięki takiej ofercie, jak taż z Manchesteru United. Powtarzam jeszcze raz – nie pamiętam zawsze pretensji…
Sprawa Lewandowskiego wróci za rok.
Niewątpliwie, temat dobrze jest otwarty. Robert ponadto w żadnym czasie nie odpuścił. nie miałem doświadczenie, że pracuje mało. Już wykazał się w turniejach tego sezonu. To szczerze czołowy napastnik w Europie.
W ekskluzywnym uczuciu to idealna piątka w Europie?
Absolutnie wielka skala – Robert istnieje w czołowej dziesiątce napastników w Europie. Teraz musi potwierdzić swoją liczba w Lidze Mistrzów, gdzie spotka nam się zmierzyć z Realem Madryt, Manchesterem City i Ajaxem Amsterdam. To drużyna w której ujawniły się trzy kluby, które obecnie wygrały Champions League, oraz ponadto mistrz Anglii. Wtedy wielce poważna grupa, ale również wyjątkowo piękna. Bardzo zawieram na Roberta w obecnej walki.
Latem układ z Borussią przedłużył Kuba Błaszczykowski.
Kuba miał właściwie kilka wielkich ofert, i pomimo więc zaplanował pozostać w Dortmundzie. Rozmowy przebiegały bez żadnych problemów. Istotne składniki nowej karty do 2016 roku zdecydowali błyskawicznie.
Menedżer Piszczka, Bartosz Bolek sygnalizował, iż Dortmund chce przedłużyć jego związek.
Łukasz jest kartę z nami do 2016 roku, ale naprawdę nie widzę przeszkód, żeby podporządkował się z nami na jeszcze większy termin. Piszczek jest zresztą oddany Borussii i jednak aktualne twierdził.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.