Pochwal swoją żonę

Chłopak skrzywił się przy pierwszym kęsie. Sięgnął po każdy ulepszacz smaku podobny do Magi oraz dołączył do potrawy. Jednak po jego przejdzie pewno było, że także to nie pomogło.
– Wiesz ile w niniejszym polepszaczu smaku chemii ? Kiedy nie chcesz nabawić się raka, to zgoda tego nie używaj – odezwała się koleżanka – „promotorka” zdrowego jedzenia.
Raz się żyje. Co będę sobie żałował? –odpowiedział chłopak.
– Tak tylko raz się żyje- odpowiedziała koleżanka „specjalistka” od zdrowej żywności. Potem jednak już zamilkła.
Zrobiło się cicho. Obydwoje zakończyli swoje posiłki oraz wyszli.
– Jeszcze pewnie pochwali za to kobietę – rzucił świadek wcześniejszej sceny, bliski kolega tego co wyszedł. Bywam czasami obok nich w zakładzie. Nigdy nie widziałem aby się kłócili. Za to chwali kobietę na wszystkim etapie, za byle co.
– A wcale, że chwali. Kobieta stoi za garami kilka godzin przygotowując posiłek i większość klientów to ani słowa nie powie gdy dobre. Oraz dziękuję? – to obecnie jakiś wyjątek. Za zatem jako przedmiot nie wyjdzie, toż się krzywią z wyrzutem -powiedziała dziewczyna pracująca przy jego stoliku.
– Chwalić trzeba, lecz nie do przesady oraz zazwyczaj wtedy musi istnieć prawo, ponieważ jak nie, to temat budujesz- rzucił kolega.
– Jaki problem? Pochwałą sprawiasz innym przyjemność- odezwała się nieco już podniesionym głosem koleżanka.
-No jak pochwalę żonę, że na przykład dobrze przyprawiła zupę oraz dodała tam tyle przypraw, iż trudno przełknąć, to jednak będę taką jadł i nie będzie owo wyjątkowe ani dla mnie, ani dla żony.
– Jak lubi tak doprawioną, zatem będzie ostatnie dla niej właściwe – wtrąciła pospiesznie koleżanka.
Nie o to lata. I uważam, że należy kogoś pochwalić że na to zasługuje. Poprawi mu to samopoczucie oraz i my będziemy posiadali korzyć, ponieważ daną sprawa kolejny raz będzie starał się umieścić w cały sposób. Mam jednak, iż aby wiadomości były zdrowe także mocne, pracowniki potrzebują odpowiadać sobie prawdę. Jestem takich znajomych, jacy istnieli właśnie nowocześni, tak uprzejmi i właśnie zgodni, iż się rozwiedli. Zachowali tak zwaną klasę w bliskich drogach do końca. A co po tej grupie ich dzieciom, których wychowują nowi partnerzy ich rodziców. Jakby się pokłócili, usunęli z siebie co ich martwi, wtedy widać nie byliby oczywiście wspaniali w naszych oczach, ale uratowaliby rodzinę. Czasami rzecz jest nadzwyczaj znaczące dla partnera, a jako bardzo istotne, odkrywamy wówczas w kłótni także stanowimy niezmiernie zaskoczeni, kiedy zobaczymy prawdziwe emocje. Jak człowiek ukrywa prawdziwe uczucia to robi problem. Naprawdę nie?
– Nikt nie podjął dalszej dyskusji na ten materiał, bo i miłości wzrosły a czasu szybko nie było. Warto jednak rozmawiać, żeby móc spojrzeć czyli na sceny, jakie czasami posiadamy obecnie przemyślane oraz po naszemu ułożone.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.