Wojna psychologiczna-Brytyjska Armia

W brytyjskiej armii zostanie założona 77. brygada, której założeniem będzie tzw. wojna psychologiczna, przede wszystkim za pośrednictwem internetowych mediów społecznościowych. Nowa część ma formalnie stanąć w kwietniu.Powołanie 77. brygady, która stacjonować będzie w Hermitage w hrabstwie Berkshire również wynosi stanowić około 1,5-2 tys. żołnierzy, tłumaczone jest warunkami współczesnej wojny, w tym przede wszystkim konfliktów asymetrycznych.

Uważa ona stanowić odpowiedzią na strategie stosowane m.in. przez bojowników Państwa Islamskiego, wykorzystujących internet, i przede wszystkim serwisy społecznościowe, do komunikacji i rekrutacji nowych członków.

Rekrutacja do ostatniej brytyjskiej jednostki zacznie się wiosną i obejmie zarówno żołnierzy w pracy czynnej, jak i rezerwistów. Do wykonań jednostki angażowane będą oraz osoby prywatne; na ciosie nie podano, na których warunkach.

Oprócz aktywności w środowiskach społecznościowych zadaniem jednostki tworzy żyć ponad współpraca z środowiskami oraz mieszkańcami rejonów, w jakich dysponować będą liniowe jednostki brytyjskiej armii. Przy rekrutacji szczególne miejsce posiadają być walory psychologiczne, znajomość mediów społecznościowych i doświadczenie dziennikarskie.

Tworzona 77. brygada zatrzymuje się bezpośrednio do tradycji 77. brygady piechoty z okresów II wojny światowej, tzw. chinditów. Oddział ten, stworzony w Indiach w 1942 roku, prowadził działania dobrze na tyłach wojsk japońskich w Birmie, odnosząc liczne zyski, m.in. sabotując łączność japońskiej armii, a również zajmując to szerokimi stratami własnymi. Czterech żołnierzy jednostki otrzymało za nasze dokonania Krzyż Wiktorii, najwyższe brytyjskie odznaczenie wojskowe. Działania chinditów (ang. Chindits), od zniekształconej birmańskiej nazwy Chinthe – lwa strzegącego birmańskich świątyń, po wojnie obrosły wieloma legendami.

Nowa grupa będzie mieć takie samo godło jak całość z okresów II wojny światowej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.