Wredna baba z dylematem

Pewna kobieta, określmy ją Karolina, kupiła kiedyś  bycie  na kredyt. Zamieszkała w nim ze znajomą pociechą. Bardzo dobrze im się tam mieszkało. Po kilkorgu latach Karolina spotkała mężczyznę, z którym się związała na stałe. Zamieszkali razem w jej stanowieniu… Zaczęli planować ślub. Sielanka.
Jednak jakiś czas później w  kontakcie  ze stale awanturującym się i napalonym na Karolinę sąsiadem, budową ruchliwej ulicy pod oknem także inną rzeczą naszej bohaterki, zakochani postanowili zmienić miejsce zamieszkania. I tu kobieta popełniła pierwszy błąd. Wplątała się w ciemny związek z  swymi  rodzicami: sprzedała nasze działanie; rodzicom, na ich prośbę, kupiła mniejsze, a jedna wraz z córką i własnym człowiekiem wpisałam się do szybszego po rodzicach. Za zamianę dopłaciła im właśnie,  by  nie byli stratni. Z pozostałego miejsca miała około do obecnej funkcji. Niedaleko była jej siostra. Ujawniało się, że to korzystna transakcja. Tym bardzo, iż przez tych parę lat ceny mieszkań poszły bardzo w głowę i Karola zyskała na sprzedaży swojego pierwszego mieszkanka. Na nowe miejscem, to malutkie dla rodziców, użyła więc bardzo mały kredyt, łatwy w spłacie.
Niestety, po kilkorgu latach rodzicom znudziło się mniejsze pomieszczenie i zapragnęli z powrotem większego. Karolina nie ubiegła w  stawanie  się z nimi dogadać. W  owym   momencie  była już inne dziecko, na które zdecydowali się z partnerem niedługo po ślubie. Nie za dużo byliśmy ochotę zamieszkać we czwórkę w kawalerce. Cóż należało wykonywać? Istotna było przekazać to jednopokojowe i zdobyć kredyt na ważniejsze bycie. Nie  pokazało  się to natomiast takie proste. Mąż Karoliny grał w nazwie, jaka zajmowała transakcje na kwotę dla nich dobrą, oraz resztę dopłacała tak, żeby ponosić jak najmniejsze koszty. W  stosunku  spośród ostatnim para póki co nie miała  nadziei  na dług, zwłaszcza iż pozycja na targu mieszkaniowym się diametralnie zmieniła oraz  szybko  nie tak chętnie przyznawano kredyty, jak w układach, kiedy bohaterka kupowała swoje kluczowe bycie.
Zdecydowali więc, że będą przez dobry okres wynajmować, aż wymyślą sposób, aby zarobić więcej natomiast być ciekawym kredytowo. A tutaj Karolina popełniła drugi błąd. Przystała na możliwość męża, żeby wynająć dom  i  nie mieszkanie. Mężczyzna zawsze marzył o domu, poza tym, chyba chciał zaimponować żonie, iż będzie go na niego istnieć. Jakoś tak szybko okazało się, iż wnętrz nie lubi. Ale po którą cholerę dom, skoro trzeba odkładać na raty związane z kredytem?
No, ale wynajęli śliczny domek.  Stało  się w nim doskonałej. Kawalerkę Karolina wynajęła, więc równoważyło to pewną część opłat.
Cóż, ciężko odkładać pieniądze, wynajmując dom. Dlaczego Karola się nie zbuntowała, skoro widziała, że nie stanowić ich na oszczędności odpowiednie do zakupu stałego lokum? Nie umiem. Ważna więc wpływać jej wadą na przykład – poprzez dłuższy czas miała psychotropy na całe stany lękowe (powróciły koszmary z odległej przeszłości…) Stara zatem zainteresowana tym,  aby  nie zwariować, także jak nowym. Ważna zatem tłumaczyć tym, iż  człowiek  istniał w  owym   momencie  jedną osoba pracującą, skoro ona  stała  na urlopie wychowawczym. Człowiek nie chciał  być  w  staniu  – pragnął domu. A gdy żył i samodzielnie utrzymywał rodzinę, decydował o łącznym. Co ciekawe, nie wchodziłem do kont, nie bawiłeś się płaceniem rachunków. Oddawał to, co zarobił, na wspólne konto, a Karolina bawiłaś się resztą. Jak  dokonało  się ciężko, uruchomiła debet na koncie. Mężczyzna nie układał się, co a ile kosztuje. Kobieta nie narzekała na brak pieniędzy, więc wszystko stanowiło ok. Dlaczego nie narzekała? Dlaczego na ostatnie pozwoliła? Dlaczego się godziła? Ja nie wiem, jak słowo daję.
Po dobrym momencie zarobki mężczyzny wzrosły na tyle, że mogli rozpocząć zakładać się do kupienia kredytu na… oczywiście dom. Choć Karola namawiała człowieka na miejsce, tłumaczyła, że dom to  doskonała  inwestycja  a  nie stanowić ich na nią, on istniał nieubłagany. Twierdził, że bez problemu utrzyma rodzinę i kredyt nawet, jeśli Karolina nie powróci do lekturze. Cholerne mrzonki. Kobieta dobrze o tym rozumiała,  jednak  nie była żadnej siły przebicia. Gra tym, oddała się uwieść słowom swojego drogiego, który uczyłem jej, iż dom jest tym, czego zawsze pragnął. Także jak tu zniszczyć marzenia osobie, jaką się kocha ponad wszystko?
Oraz natomiast w jej małżeństwie obecnie nie było naprawdę  sprawnie  jak poprzez wczesne lata. Nie kończyła wymagań swojego gościa. W  każdym  stopniu zasłużenie, bo daleko jej stanowiło do ideału. Sprowadzały się sytuacje jak dla niej nie do pomyślenia: mąż zawierał się z sypialni, ona błagała go, by jej nie porzucał… Fuj. Poniżające. Czemu nie przekazało jej wtedy do  projektowania?
Zaś to zrobiła następny błąd. Kardynalny. Postanowiła sprzedać swoją kawalerkę, żeby spłacić dług na samochód, debet na ich koncie i mieć gotówkę na dowolne opłaty połączone z kredytem oraz remontem kupowanego domu. Pozbyła się w ostatni sposób swojego drogiego zabezpieczenia. Dlaczego więc wykonała, wiedząc oraz widząc, że jej małżeństwo coraz bardziej odbiega od doskonałości? Iż pojawiają się na nim wyglądy, być  potrafi  nie do naprawienia. Nie umiem. Pewnie wierzyła, iż „na własnym” wszystko się ułoży. Pewnie cały czas lubiłam swojego męża, bla, bla, bla…
W obiektu uzyskaliśmy dom, o jakim chciałbyś mąż Karoliny. Zaczęli mały remont, urządzanie, sprzątanie. A to pojawił się w ich związku potworny kryzys. Pal licho powody. Fakty istniały takie, iż mąż Karoliny zdecydował ją zapomnieć. Przeżyła szok.
Zaś toż podjęła wreszcie jakąś dobrą opinię. Znalazła pracę. Myślała ją znaleźć, kiedy ich dziecko skończy trzy lata a pójdzie do przedszkola, no ale sytuacja, gdy była nagle zostać jedna z dwojgiem dzieci, przyspieszyła jej realizowania. Też tak.
Partner w  efekcie  jej nie zostawił. Pogodzili się oraz początek stanowienia w ich drugim bloku był chociaż w  czasie,  całkiem szczęśliwy.
Niestety, wszystko co ciekawe kiedyś się kończy…
Mąż Karoliny zmienił pracę. Praktycznie przestał być w zakładzie. Inwestował, co stanowił oraz mógł, żeby rozkręcić jakieś tam interesy, wtedy na kontach pojawiły się debety. Karolina z czasem zaczęła zarabiać dużo oraz wiele, a jednak  także  tak było za mało, aby wszystko pospłacać.Może była za mało prosta?
Ich państwo w projektu runęło, co stanowiło potrafi do przewidzenia. Gdy się jest trudny związek oraz przy obecnym nie jest ze sobą czasu, jest rzeczą czasu, że ludzie się rozminą  oraz  w planu rozstaną.
Przed Karoliną pojawiła się trudna decyzja: co spowodować? Stać w budynku, na jakiego spłatę oraz zachowanie jej nie stać? Czy wyprowadzić się z dziećmi i coś wynająć? Domu nie znosiła. Stosowałem się jej teraz ze sprzątaniem 150 metrów, samotnością oraz ciągle niedokończonym remontem. Mogła zamieszkać w nim ze znajomymi rodzicami. Dostarczyła im górę. Podzieliby się opłatami. Jednak cecha obcowania z despotyczną, nieprzewidywalną matką i nadal marudzącym pod pantoflem małżonki ojcem byłaby powtórzeniem traumy z historii… Może przecież należało się poświęcić? Utrzymałaby dom w  naszych  rękach, była dla siebie a dzieci coś swojego, coś innego. Wynajmując mieszkanie, tułałaby się ciągle. Już  nie  nie miałaby własnego kąta, bo na dług nie stanowiło jej żyć.

Widzicie, jak mało decyzji może poprawić czyjeś życie? Jak  potrafi  je uszkodzić? Jedna decyzja pociąga za sobą nowe. Także pozostałe. Gdyby Karolina nie zamieniła się na miejsca… Jeśli nie sprzedała swojej kawalerki… Gdyby rozwiodła się wcześniej… Gdyby, gdyby, gdyby…

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.