Wszystkie smartfony w Indiach będą mieć przycisk paniki

Media coraz częściej donoszą o atakach na kobiety, które mają miejsce w Indiach. Przedstawicielki płci pięknej muszą więc bronić się przed napastnikami, dlatego rząd tego państwa chce, by w ciągu następnych sześciu miesięcy wszystkie sprzedawane tam smartfony, zostały standardowo wyposażone w przycisk paniki.

Indie ostatnio nie są bezpiecznym krajem dla kobiet, a światowe media coraz częściej informują o dokonywanych napaściach i gwałtach. Rząd postanowił więc podjąć działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa kobiet i chce wymusić na producentach smartfonów, by zainstalowali w swych urządzeniach przycisk paniki, pozwalający wezwać pomoc w sytuacji kryzysowej. Funkcja ta, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, znaleźć ma się na wyposażeniu wszystkich telefonów sprzedawanych w tym kraju.

Funkcja paniki stworzona została po to, by użytkownik smartfona mógł błyskawicznie połączyć się z operatorem policji, w celu uzyskania pomocy. Chodzi o to, by odbywało się to możliwie najsprawniej, bez potrzeby ręcznego wstukiwania numeru, co w przypadku zagrożenia życia nie zawsze jest możliwe. Urządzenie automatycznie wyśle też służbom koordynaty GPS właściciela, by można go było łatwo zlokalizować.

Co prawda takie urządzenia dostępne są na rynku od jakiegoś czasu, lecz do tej pory był to sprzęt zewnętrzny. Zintegrowanie go ze smartfonem może więc być bardzo przydatne.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.