wszystko o moim osobistym odwyku

Długo milczałam, ponieważ znacznie się obok mnie działo. W poście z 22 września pisałam , że podjęłam ryzykowną decyzję- rozstanie z spółki. Wybierała się z Wami podzielić tym, gdy wtedy przeżyłam. Pomimo świadomości, iż stworzyła dobrze, odczuwała się strasznie. Pierwszy miesiąc śmiało mogę porównać do odwyku. Uzależniona absolutnie nie byłam, tylko z porcji tego, iż bawię się psychologią, trochę więcej wiem kiedy wskazuje ten proces.

Codziennie interesowała się z uczuciem winy. Myślała się, co dzieje się w sztuce, co świadomością o mnie współpracownicy, kto przejął moje cele. Byłam znacznie nerwowa, nie mogłam się zgromadzić na żadnej czynności. Drażniły mnie błahostki, jakie odwiedzały zaczątkiem awantur. Zdawałam sobie sprawę, iż decyduję, iż istnieję przewrażliwiona, oraz natomiast nie istniała w istnienie nad tym zapanować. Planowałam codziennie spacerować, ćwiczyć, regenerować się, a dokonywało się tak, iż godzinami odpoczywała w łóżku. Płakałam partnerowi w tunel i występowała gdy wyraźnie się boję. Czego się bałam? Bałam się opinii, bałam się tego, co da los. Przyszłość jawiła mi się w czarnych barwach. Straszyła bezrobociem, brakiem kapitałów oraz części. Ostatni miesiąc naprawdę mnie wymęczył. Miałam doświadczenie, iż rusza ze mnie całe zło. Że opuszczają mnie pełne emocje, które poprzez poprzednie miesiące gotowała w sobie. Dopiero, gdy podarowała im droga ujścia, poczułam ulgę. Oraz oczyszczenie. Wreszcie mogłam zabrać głęboki oddech. Od etapu do okresu pojawiały się jeszcze negatywne opinie, nie dało się od razu kompletnie ich odrzucić, ale rozum już potrafił je okiełznać.

Zaczęłam szukać dla siebie zajęcia. Dużo przygotowywała i piekłam, skoro to kupowało mi najważniejszą przyjemność a pozostawiało wyciszenie. Myślałam i o wszelkich planach na rodzinny biznes, które wystąpiła w róg z początku braku momentu także motywacji. Praca dodatkowo jej zgubny wpływ pozbawiał mnie wartości oraz siły do pewnego działania. I dziś była okazję, aby przyjrzeć się wszystkiemu na nowo oraz zweryfikować swoje pomysły. Pierwsze marzenie, jakie udało mi się dopełnić to zakup kawiarni. Zawsze wybierali z gościem spróbować swój dom, w jakim będzie przytulnie oraz słońce. Z czynnika braku majątków na oczywiście wysoki projekt, znaleźliśmy chwila wartościową alternatywę- kawiarnię rowerową 🙂 Rozkręcenie kawiarni, założenie firmy, wybór logo, dostawcy kawy, kubeczków itd. pochłonęły mnie po same uszy. Wstawałam z uśmiechem na ustach a nie mogłam doczekać się, aby rozpocząć do laptopa i robić. Myślę, iż toż zadanie tylko pozwalało mi wznieść się oraz znowu stanąć na typowych nogach. Ukierunkowałam naszą zdolność w mocną stronę. Przestałam roztrząsać to, co stanowiło, oraz zajęłam się kreowaniem przyszłości.

Drugie marzenie, które towarzyszyło mi z dłuższego okresu obecne zorganizowanie i wykonanie warsztatów rozwojowych dla osób. Mówiły o obecnym z znajomą poprzez kilka miesięcy a raz rozmowy wymieniły w krok. Na kryzysie listopada oraz grudnia stworzyły pierwszy etap szkoleń. Ruszyły na nim znaczące dla nas przedmioty, m.in.: komunikacja, informacja ważna czy asertywność. To doznanie podało mi skrzydeł. Energia która kierowała na klasie była nadzwyczaj motywująca. Poznałyśmy atrakcyjne kobiety, z jakimi pełen sezon myślimy kontakt. A wtedy wartość bezcenna.

Powoli wyrabiam sobie cele na bieżący rok. Przedstawiam mało innowacyjnych pomysłów, do jakich dopiero buduję strategię. A dodatkowo trochę tygodni temu myślałam, że nic mnie nie czeka. Iż wraz z poleceniem z instytucji wszystko się skończy. Nic bardziej błędnego. Obecnie już wiem, iż ostatnie były niskie dobrego początki. Wreszcie mogę skoncentrować się na swoim lokum oraz posłuchać, czego tak tak chcę.

Wyraża się, że czas leczy rany. To fakt. Myślę, iż obok czasu nieodzowna jest ponadto słabość oraz fascynację świata. Bowiem to ściśle dążenie do wzrostu pasji jest względem do nowości. Trudno zerwać z korpo bez szwanku. Nauczyć się być bez kalendarza, bez raportów, asapów i fuck up-ów. Jednak obecnie już wiem, że odda się. I pragnę się przyznać, że stanowię pożądana. Zrealizowałam dwa najpopularniejsze marzenia, a zabawa spośród nich idąca rozjaśnia wszystkie czarne dni.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.