ONZ wymaga od Rosji wskazówek na przedmiot „białych konwojów”

onzONZ wymaga od Rosji rzetelnych wiadomości o dopłacie przyjaznej dla Ukra­iny. Od sierp­nia ubie­głe­go roku Mo­skwa przekazała do Don­ba­su 11 kon­wo­jów hu­ma­ni­tar­nych. Moce w Ki­jo­wie twier­dzą, że ro­syj­skie cię­ża­rów­ki wożą sprzęt woj­sko­wy dla se­pa­ra­ty­stów.ak informuje agencja TASS, oddział koordynacji międzynarodowej pomocy odpowiedniej Organizacji Narodów Zjednoczonych rozliczył się do Rosji z wnioskiem o podanie całej listy towarów wwiezionych na Ukrainę.Do tej chwile, oprócz strony rosyjskiej nikt nie był w bycie sprawdzić, co stwierdza się w ładowniach białych ciężarówek. Wykonujący na rosyjsko-ukraińskich przejściach granicznych obserwatorzy Organizacji Zaufania i Pomocy w Europie zarówno nie są takich uprawnień.
– Mamy tylko, ile aut wyjechało z Rosji, i ile wróciło – wykryłem w konferencji z Lokalnym Radiem szef misji Paul Picard.
Według oficjalnych raportów strony rosyjskiej, 1326 ciężarówek dostarczyło ludności Donbasu 14 tysięcy ton: produktów spożywczych, preparatów oraz nowych najpotrzebniejszych produktów.
Na Ukrainie wciąż niespokojnie
Sztab operacji antyterrorystycznej na Ukrainie twierdzi, że separatyści atakowali, między innymi, z wyrzutni Grad, strony w regionach donieckim i ługańskim. Miejscowość Szczastia zaś jej okolice, gdzie wybiera się elektrociepłownia, były ostrzeliwane aż 7 razy.
Ministerstwo Obrony poinformowało, iż wczoraj ukraińskie wojska w terminie wypraw w wsiach Opytne i Wodiane obwodu donieckiego rozbiły grupę bojową separatystów. Ponad 50 zginęło, 5 użyto do klatce, zniszczono 4 czołgi, przejęto 2 wozy piechoty.
Tymczasem ukraińskie media mają interesujące fakty dotyczące czwartkowego ostrzału samej spośród stref Doniecka, gdzie według innych możliwościach, zginęło od 7 do 15 osób. Separatyści oraz rosyjska telewizja oskarżyły o atak Ukraińców. Na środowisku od razu złapała się grupka „oburzonych obywateli”.
Ukraińscy dziennikarze zauważyli, że stanowiła pośród nich kobieta, która jak, jako mieszkanka Słowiańska mówiła o winach ukraińskiej armii, i w Wołnowasze była ofiarą ostrzału. Korzysta więc oferować o tym, że atak, kiedy oraz późniejsza odpowiedź były wcześniej utworzone przez bojówkarzy oraz rosyjskich doradców. Ukraińcy określają te, że ostrzał postępowano z moździerza mającego wpływ 8 kilometrów, a ukraińskie struktury były co chwila 15 kilometrów od miejsca tragedii.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.