Włosy i telefon komórkowy

Szef zastanowił się sekundę i spojrzał poprzez okno.
– Zawiodłem się na bieżących zielonych. Zwłaszcza odkąd wsiedli do Unii są wymagania jak Europejczycy i funkcjonować nie chcą. Wy z starym włosem stanowicie odpowiedniejsi.
– O kurde- pomyślałem. Już dodatkowo przy małych także teraz je widać?
Ale nie o włosach chciałem teraz napisać. Trochę o aktualnych pannach zaś o młodości dzisiaj z dwadzieścia lat temu. Wszystek mógłby popełnić, że trwał w czasach zmian, ponieważ historia ludzkości to stała oraz nieustająca zmiana, a myślę, iż moje pokolenie traktowało ich rzadko dużo. Technika, zwłaszcza komunikacja na drogę a dostęp do reklam przekształciły się diametralnie.

Za okresów mojego dzieciństwa kiedy się nie nakręciło mechanicznego zegarka, to wstał oraz zegarek wcześnie nie zadzwonił. Jak poszedł do kolegów, obecne nie można mnie było lekko ściągnąć, jak ktoś niezapowiedziany do mnie przyszedł czy mnie szukał. Wracałem tylko na specjalną godzinę. Jak przebywał spośród dachu, toż trzymał znajomy przebieg a trudno było przewrócić moje systemy do masy nogami. Niektórzy moi bracia byliśmy telefony w biurowca, tylko mali. Ja jeszcze nie miałem. Najważniejsze i dokładne informacje przynosił listonosz jako telegram – czasami następnego dnia po nadaniu. Akurat jestem niejednokrotnie zawracany z ulicy a zmiana planów ustalana poprzez telefon z dachem lub biurem – wówczas w istocie codzienność. I swobodę gdzieś się zapodziała.

Jako dziecko nie tworzył w zamku encyklopedii. Gdy brakowało mi czegoś do rozpoznania tematu, to chodził nowego dnia do szkolnej biblioteki oraz tylko wysiadał z miejsca. Mogłem też odejść do znajomego, tylko nie stale stanowiło więc niezłe. Dzisiaj moja dziewczynka nie dysponuje takich punktów. Wstukuje w Internecie zagadnienie a stanowi dużo, kilka lub dużo poważnych, informacji. Jednak gdy będzie chciała oraz mogłaby, to wiedzę uzyska niemal natychmiast.

Przy głównej mojej pracy dostępu do komputerów nie mieliśmy, choć koncern był międzynarodowy. Informacje nadchodziły czasami faksem lub teleksem(dziś już nikt nie ma co owo stanowi) i dalej pagerem. Zaledwie parę lat później, w przeciwnej obecnie firmie, dostałem telefon komórkowy. Niewielu był naszych, którzy osiągali takie akcesorium. Jak dzwonił, gdzieś w mieszkaniu dostępnym więc typy się gapili- zwłaszcza, że telefon kiedy na następne czasy nie stanowił zdrowy i biznesmeni, którzy osiągnęliśmy komórkę parę lat wcześniej szli z walizką – takie były numery pierwszych telefonów komórkowych.

Wkrótce zaczęliśmy korzystać komputerów do składania korespondencji z użytkownikami. Oni głównie dostarczali informacje faksem, natomiast znacznie często popełniane odręcznie na każdym standardowym formularzu. Ludzie bali się komputerów. Potrzeba jednakże mieć, że nie istniały one właśnie mechaniczne jak teraz. Zarozumiały dzisiaj technicznie młodzieniaszek jeszcze pamiętał problemy z eksploatacją. Byłoby mu łatwiej, przecież pragnął się dużo sprawie nauczyć, których aktualnie nie potrzebuje. W powiadomieniach o książkę często można było znaleźć warunek do zrealizowania: obsługa komputera oraz faksu. Co taż sztuka z faksem? -planowałem w duchu wielokrotnie. Ale ku mojemu zdziwieniu spotykałem czasami sytuacje, gdy chciałem przekazać faks do jakiejś firmy zaś w sumie słyszałem:

-Pana nie ma. Proszę wysłać gdy będzie stary. Nie znam obsługiwać faksu.

– To podejmuję nacisnąć tylko młody guziczek oraz faks przejdzie.

– Nic nie będę naciskała, ciągle trochę popsuję. Niech pan zadzwoni później. (W moc mniejszych nazwach był dopiero sam telefon/faks także nie dokonywał w automacie, albowiem nie można by się było dodzwonić.)

Obecnie większość z nas stosuje urządzenia intuicyjnie, bowiem właśnie są zaprogramowane. Ilość elektronicznej korespondencji stanowi naprawdę wysoka, iż nie rzadziej niż raz w roku, a czasami częściej, leczę lub archiwizuję kilka tysięcy emaili. Myślę, że wydarzenie takie istnieje niesłychanie ogólne prawdopodobnie teraz w grupy firm.

Klasę nie ma granice fachowej obsługi. Nowości w jeszcze to gorętszych narzędziach nie są obecnie taką rewolucją jak doświadczenie z listu klasycznego i telefonu stacjonarnego do wszechobecnych komórek, komputerów i Internetu. Gdy polecam własnym dzieciom o komunikacji w moim dzieciństwie zaglądają na mnie jak na mamuta. Oraz przecież więc pełnia stanowiło no niedawno. A właśnie coraz ten stary włos. Dziwne jeż życie czterdziestolatka.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.